renocar_unor

Suzuki AN 400 Burgman (2007)

Vlastník Myschan
Vloženo 14.3.2013
Aktualizováno 8.4.2013

Tak jsem si na jaro pořídil ještě trochu většího skútříka za účelem projížděk po okolí a vyčištění si hlavy :)

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč) - Zatím naprosto pozitivní, super přístup a ochota s jakou se málokdy setkáte. Co se domluvilo, to platilo!

První dojmy - Zatím jsem moc nenajel, takže těžko hodnotit. Ale první dojmy jsou pozitivní. Vyzdvihl bych pohodlný posez, relativně slušný zátah a vypadá to, že i spotřeba se bude pohybovat v rozumných mezích, i když mi jde o pocit a radost z jízdy a spotřebu řeším spíš u auta než u motorek.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pro klidnější typy. Není to rozzuřená silnička, je to pohodovej stroj s až luxusním pohodlím. Řekl bych, že pohodlnější a prostornější než další z velkých skútrů - Honda Silver Wing 600. Prostě cesta, pohoda, kochačka.

Doplňky na motorce - Variátor Malossi

Suzuki Burgman 400, snad jeden z nejrozšířenějších skútrů, oblíbený pro svoje pohodlí a tedy předurčen především na delší cesty. Samozřejmě ale využitelný i na cesty za nákupem po městě, či jen jízdu do práce. Manipulace na místě už je ale vzhledem k hmotnosti samozřejmě horší než u lehčích skútrů typu Honda Sh apod. Sice jsem již v minulosti Burgmana měl, ale dostal jsem chuť vychutnat si znovu to pohodlí a relativně obrovský úložný prostor pod sedlem. Kufr nemám a poprvé o něm ani neuvažuji. Pod sedlo se v pohodě vejde vše potřebné. Mimo to je zde ještě větší uzamykatelná schránka pod řídítky a další dvě odkládací místa v palubovce nahoře. Je to ročník 07 a oproti svému staršímu předchůdci se mi líbí podstatně víc. Především čelní maska vypadá podle mého názoru na skútr opravdu velmi dobře. Na skútru je cestovní plexi, které mi plně vyhovuje, vzduch jde kamsi nad přilbu a to měřím 188. Příjemná je možnost mít nohy v klasické poloze dole, nebo se je natáhnout dopředu a kochat se. Oceňuji i palubovku, která je jak u auta, obsahuje i venkovní teploměr, dva denní počítače km, hodiny, průměrnou spotřebu…málem jsem zapomněl na výstražné blinkry :). Potěší i dva kotouče vepředu či osvětlení prostoru pod sedlem. Široká zadní část se zdvojeným koncovým světlem vzbuzuje respekt. Kdo to nezná, asi ho hned nenapadne, že před ním jede „jen“ skútr. Mimochodem trochu nechápu despekt některých „motorkářů“ vůči skútrům. Ale vraťme se k Burgmanovi. Vzhledem k počasí jsem zatím moc nenajel, ale i tak je spotřeba dle palubního počítače 39 l, což mi přijde slušné. Zvlášť vzhledem ke skutečnosti, že to bylo měřeno ještě v době, kdy tam byl vzduchový filtr po původním majiteli a pomalu nebylo vidět, jaká je původní barva toho papíru. Byl komplet černej a zasviněnej. Na tachu je 24 000, těžko říct, zda je to pravda. Budu doufat, že ano. Po kontrole byl vyměněn řemen, origo od Suzuki, ložisko u spojky a samozřejmě oleje v motoru i v převodovce a filtry. A ještě iridiová svíčka. Nic víc nebylo třeba. Původní majitel tam dal variátor Malossi, čímž mě vcelku potěšil a ušetřil mně cca 4500. Takže první dojmy pozitivní a dál se uvidí, až se oteplí. Už aby to bylo!

Trochu jsem se projel, najel na ní tak max do 200 km a naprostá spokojenost. Je fakt pohodlná a já si chrochtal blahem. Jenže pak přišel den, kdy jsem se potkal s Hondou Shadow Spirit 750 a s těžkým srdcem se rozhodl pro výměnu. Respektive prodat - koupit. Věřím, že nový majitel bude spokojen stejně jako já. Takže jak počasí dovolí, vyzkouším Ducha a dál se uvidí. Třeba se zas časem k Burgošovi vrátím. Problém je ten, že jedna (dvě, tři?) motorky prostě nestačí.

olha
olha napsal 30.03.13 v 09:31 10b.

Ahoj. Pěknej skůtr. To už je macek . Ať se daří v sedle.

dogina
dogina napsal 22.03.13 v 17:21 10b.

ahojky...no,maroušek to není ale ať se daří a máš jen samou "kliku" ;) papa

Galls
Galls napsal 19.03.13 v 15:37 10b.

Uvidíš, že je to pohoda jak do města, tak i na dálky. Přeji hodně pohodových kilometrů.

Sabbath1
Sabbath1 napsal 18.03.13 v 19:15 10b.

Tak hlavně už aby se oteplilo . Mnoho km a hlavně kolama dolů .

wáca
wáca napsal 17.03.13 v 20:47 10b.

Nádhernej stroj a věřim že budeš pokojenej