Kawasaki GPX 750 (1988)

Vlastník Romanko
Vloženo 12.3.2013
Aktualizováno 31.3.2013

Léto 1990. Konečně mám Kawasaki. Značku, kterou miluji od dětství. Proč? Nevím. Prostě již od 7-8 let.

Motorka koupena od v Mnichově - Docela dobrá.

První dojmy - Nádherná Kawa, výkon 106 koníků. Krása na dvou kolech. Lepší jízdní vlastnosti, větší výkon a tak i vyšší "základní cestovní rychlost" než Honda. Prostě Kawa.

Je to už přece jen dávno na nějaké přesné hodnocení. Prostě krásná mašina. S ní se ZCR zvedla na 140 km/h. ZCR je ta rychlost jakou jedu mimo obec a dálnici, ale na pohodu. Prostě po brzdění na ni akceleruji či po předjíždění na ni uberu. Zdůrazňuji - na pohodu, t.j. lážo plážo. Zážitky? Třaba jel jsem od nás ze Zlína do Blavy a u Kútú na dálnici se chtěl se mnou honit nějaký blbeček s Fuegem. No tak jsem ho chvilku nechal, jako že by na to mohl mít a pak jsem přidal a on toho nechal. Najspíš proto, že byl místní a věděl, že tam měří... H...zl. Nebo tatáž dálnice a zase policajti. Sakra, dyť jsem je neviděl. Kolikpak jste jel pane? Devadesát. Určitě? A že vás bylo slyšet tři minuty dopředu. No jo, výfuk Devil dělal svoje. Ale neměřili, jen zastavovali rychle jedoucí vozidla. Tenkrát bylo na dálnici povolených 110 pro auta, ale jen 90 pro motorky!!! Byla to prostě úžasná doba. Svoboda po revoluci a esenbáci byly takhle malincí _. Na tuhle motorku jsem si už koupil kufry a to už se pak dalo cestovat. Ale těžko mi psát nějaká hodnocení po takové době. Navic jsem ji na podzim prodal a pak v únoru 91 koupil ZX10. Ale o kvalitách gépéixky svědčí i to, že se ještě i teď občas objevuje v inzerci.

stevan
stevan napsal 14.03.13 v 00:07 10b.

Ano nádherná Kawasaki kolego je zvláštní,že ve stejnou dobu jsme tento model jezdili a ve stejnou si na ni opět vzpoměli...opravdu byla úžasná ta naše GPX

Raptík
Raptík napsal 12.03.13 v 20:52 10b.

Další krasavice Hold pán má dobrý vkus