Honda Wave 110i (2012)

Vlastník Dzawar
Vloženo 11.3.2013
Aktualizováno 28.11.2022

Informační display Honda Wave 110i

Vloženo: 04.02.2022, Uskutečněno: 04.02.2022, Stav tachometru: 47000 km, Zhlédnuto: 39x

Tahle motorka mě náramně baví , nejen na cesty po Brně . V Evropě rarita ale v Asii na ni jezdí každý .
Jenom mě na ní chyběly hodiny , možná i ta teplota by se hodila .
Můj syn dokončil školu obor programování , tak mě napadlo udělat společný projek .
Spojit užitečné z příjemným a vzájemně se učit .Vyrobit něco z čeho budeme mít užitek oba .
Základem bylo neznehodnotit původní vzhled a zachovat maximální spolehlivost i při chybových stavech.
Sestava musí být testovatelná po funkčních celcích a dobře opravitelná . Pro ladění programu bude jeden kus na nepájivém poli doma a prototyp na motorce .
Po doručení dílů mě čekalo příjemné překvapí s teplotním čidlem . Místo BMP180 bylo doručeno BMP280 které umí i nadmořskou výšku .
Display se podařilo velice pěkně integrovat do půdního tachometru včetně čidla . To sice není na ideálním místě ale je to kompromis .. .
Původně zamýšlená CPU jednotka Arduino Nano V3.0 ATmega328 přestala po 14dnech ladění stačit kapacitou paměti a byla nahrazena Mini Arduino MEGA 2560.
Nová jednotka také nahradila starou analogovou ve funkci pomocného nuceného chlazení motoru , která už 3 roky spolehlivě pracovala .
Základní parametry nové jednotky:
Zobrazení :
Hlavní : Původní znak Hondy
Hodiny : Zobrazení času , datum , intenzity chlazení motoru , teploty motoru a venkovní teploty
Meteo : Zobrazení venkovní teploty , vlhkosti a nadmořské výšky
Voltage : Zobrazuje systémové napětí 5V sběrnice , 12V napájení a výstupní napětí ventilátoru nuceného chlazení motoru
Max/min teploty : zobrazuje maximální a minimální teploty okolí a motoru / probíhá úprava /
Max/min nadmořská výška : bude
Nastavení :
Datum , čas , teplota a napění pomalého chodu ventilátoru / vlastní chlazení ventilátoru / , teplota plného chodu ventilátoru ,
návrat do původní obrazovky po vypnutí moto , nastavení tlaku na nulovou nadmořskou výšku v daném místě

Musím upřesnit, že sotware je ze 70% práce syna a 30% moje. HW ze 100% práce moje .

V nadcházejících 14 dnech mě čeká montáž na moto a ostrý test při rušení . Celá jednotka je uzeměná do jednoho bodu v oku čidla .
toto se mě osvědčilo v předhozí konstrukci .

Tintas (0) napsal 25.01.2024 v 11:27

no to je nádhera!

Ondrus84 (3) napsal 05.02.2022 v 16:04

Super práce, pěkný

JardaBar (164) napsal 05.02.2022 v 15:49

Pěkný! Dělám něco podobného, ale ještě to potrvá .