Aprilia SL 1000 Falco (2005)

Vlastník whitedog
Vloženo 11.3.2013
Aktualizováno 16.10.2015

Po delší době

Vloženo: 17.05.2017, Uskutečněno: 17.05.2017, Stav tachometru: 40600 km, Zhlédnuto: 33x

Si zase něco napíšeme. Dva roky utekli a začíná nová sezóna. Loni ani předloni jsem toho moc nenajezdil, spíš nic. Letos se situace na poli pracovním zlepšuje a tak nastal čas Italku vytáhnout z garáže. První cesta vedla do servisu, klasická jarní údržba se týkala oleje (jako každý rok), řetězovky (druhá za dobu co jí mám a nejpevnější na trhu), utažení ložiska v krku, a nějaké ty drobnosti, desky, filtr (KN), celková kontrola neodhalila nic závažného, ani méně závažného :D

Ač Italka je to prostě držák a spolehlivost. Jediné co řeším je slabší dobíjení, elektrikář se zatím učí co s tím a Italka jezdí a startuje, jen cca jednou za tři měsíce chce nabít.

600 km jsem natočil letos za dva dny a je to skoro než za celý loňský rok.

Dnešní projížďka, po dotažení řetězu a kontrole stavu oleje se více než vydařila. Z Jablonce jedu na Turnov, Jičín, Lomnici, ještě stále ne úplně jistý si užívám svezení ve středních otáčkách a rychlé cestování, kličkování mezi auty (v rámci bezpečnosti) a skvělé jízdní vlastnosti, gumy sice nejsou už nejlepší, ale stále drží.

V Lomnici mě dojíždí BMW (K1300R?) a jeho řidič to celkem švihá, je vidět, že zná silnici, tudíž se nenechávám pobízet a držím jeho stopu. Kamarádsky mě ukazuje když je volno a tak letíme krajinou svižně, ale ne na hraně. Železno Brodské zatáčky už mám najeté, tak přidáváme v tempu a mě je krásně. BMW ale za chvíli končí a já pokračuji dál na Jablonec. Díky neznámému za skvělé svezení. Pár set kilometrů ještě potrvá než najdu jistotu kterou jsem měl dřív, ale už teď vím, že to půjde. Tohle se nezapomíná.

Na závěr snad jen to, že Aprilka spolehlivě funguje jako antidepresivum a nosič radosti. Po dlouhé době mě je vážně fajn.

kaw.38 (0) napsal 17.05.2017 v 20:05

• Po odmlce

Rok 2014 byl pro mě z motorkářského hlediska bídný. Necelých 1000 km je po šestinásobku z roku minulého velké zklamání. 2015 jsem začal servisem, olej a ventily. Bohužel osud a policejní Passat v kombinaci s helikoptér

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.09.2015
    Uskutečněno: 08.09.2015
  • Servis a gumy

Sice jsem letos něco málo už najel, ale nastal čas na pořádnej servis. Díky nulové zimě jsem nějakou odstávku extra neměl, olej se doléval na podzim a tak myslím, že těch 500 km neuškodilo. Dneska ovšem nastal den D. z

Typ: Údržba
    Vloženo: 05.06.2014
    Uskutečněno: 05.06.2014
  • první a druhá "zimní" vyjížďka

Sníh nikde takže mě to nedalo a i bez novejch gum jsem vyrazil ještě v únoru. Zima jak na motorce, ale huba od ucha k uchu. Klouzalo to dost, stylové powerslajdy dělají na okolí a barvu mých trenek dojem. Baterka kupodiv

Vloženo: 11.03.2014
    Uskutečněno: 11.03.2014