Piaggio Typhoon 125 (2012)

Vlastník woki
Vloženo 5.3.2013
Aktualizováno 5.3.2013

Je malá jako 50ka ale srdce 125ky, ve městě ideální proplétač mezi auty až do předu na semafory :D

Motorka koupena od TIS - Beroun - bez problému

První dojmy - První dojem byl párádní, což jako asi u každého kdo si přivede domu nějaký stroj. :D Líbí se mi zatah po startu, rozměr malé 50ky, čekal jsem menší váhu.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé na řádění, pro starší na popojíždění do práce atd.

Chtěj jsem kvalitnější ho skútra a to buď ital nebo japonec, nakonec mi padla do oka jak rozměry tak i vzhledově. Zatím najeto 4000km cca za 5 mesíců ježdění, teď mě čeká garančka a zatím bez závad a že ji nešetrím :D no uvidíme jestli se něco ukáže při garančce co bude třeba vyměnit :D Motor je super i když na itala bych očekával pár kw navíc jako například i u ostatních italů, ale tam už je taky rozdílná cena a ta mě o těch pár kw nepřesvědčila. Jízda v jednom super, motor má stále krasný záběr a to mám 90kg. Ve dvou se stejně těžkým spolujezcem už to taková divočina není ale táhne pořád, jinak když na spolujezdci uberete 25kg, tak skoro nepoznáte že někoho vezete :D Pro dva halamy je prostě málá i co se sedla týče :D Spotřeba je 3,2l/100km ale jezdím mimo město, tak ji držím naplno skoro pořád. Při jízdě po městě mám cca2.8-3l/100km tam ji nedržíte nadoraz a je to znát. Jinak nedostatky jsou třeba kapotáži, na nohy resp. kolena dost fouká, na ruce jsem nenašel nic co by je mohlo taky zakryt proti větru, v chladnějším počasí dosti oba příznaky znát. Sedlo pro dva moc taky není, ale to je dáno i rozměry a s tím jsem i počítal. Dále se mi dost zašpiní od bahýnka a kupodivu i přední část, projedete louží a ona se od předního kola náporem větru vrátí na předek motorky a někdy až na světlomet, zadek čistím pořád (motor, výfuk). Moto je určo do města ideální ale nechá se dobře jezdit i mimo, jede krásně 90km/h bez větších vibrací či jiných nepřízní.

Fusioon
Fusioon napsal 30.08.19 v 15:02 10b.

nexus
nexus napsal 22.03.13 v 17:22 10b.

taky uvažuji o skůtru , jako doplněk k velké mašině. do práce a na popojížďky ideální

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 05.03.13 v 18:49 10b.

vypadá krásně tak mnoho km v tom provozu