Honda XL 1000V Varadero (2002)

Vlastník falco80
Vloženo 5.3.2013
Aktualizováno 22.5.2016

Velká, silná a pohodlná kámoška, která odpustí i lehčí chyby při řízení.

První dojmy - První dojmy? Na první dojem, když jsem jí sundal ze stojanu byly- Můj bože, ta má snad tunu. Na tomhle se prostě musim zabít, to jinak nejde. Ale je pravda, že jak se dá do pohybu, její váha je ta tam. Krásně se nechá vodit do zatáček. Příjemný sedlo a hodně pohodlí na cesty.

Motorku bych doporučil pro - Můžu doporučit jako cestovní stroj, ale není moc vhodná pro menší pidilidi. Nejsem nejmenší a někdy i já točím při parkování po špičkách.

Proč jsem si jí vybral? Hodně jsem vybíral mezi v-strom a xl, ale nakonec honda vyhrála. Získala si mě právě pro to pohodlí na delší cesty. Další co se mi líbilo, byly brzdy a podvozek. Dual brzdy cbs forever. Nissin věděl co dělá. Co se poruch týče tak zatím honem zaklepat-nic. Jezdí a jezdí. Chci koupit na delší cesty pro jistotu krabičku s náhradnímy kontakty pro palivové čerpadlo. Je to nejčastější zádrhel, co jsem tak zatím slyšel a zjistil. Jinak ani daleko od odmova nemám strach, že by mě někde nechala. Spotřeba je hodně rúzná. Od pěti i do deseti. Podle toho jak se za ní tahá. Ale když jedu pohodičku, tak kolem šesti. Je to dost, ale za to co umí jí to odpustím.
Nemá moc ráda terén. Ne že by to nešlo, ale přeci jen to není její kafčo. navíc, mám jí rád jako kamarádku a tu v bahně válet prostě nebudu.
Ještě přemýšlím o drobných úpravách, jako je zvýšení zadní části motorky. Je to už ted hodně vysoko při nastupování, ale přece jen, když se naloží kufry a ještě někdo za záda, dost si to sedne. Jako první dárky dostala gumy, olej, nosiče a kufry varadero travel. Kromě toho prostředního, ten nahradil kufr od givi e52 maxia (stejně jsou to všechno givi kufříky, i ty orígo honda jsou givi), protože je prostě větší. Jen jsem nechal nalakovat víko kufru, aby vypadal jednotně a doplnil ho ještě o nosič. Moc šikovná věcička. Na kufr se dá ještě díky tomu přivázat třeba stan, nebo karimajda. Hodně jsem zvažoval na počátku hliníkový kufry, protože všichni víme, že jsou odolnější a praktyčtější a ještě hodně ...ší než plastový, ale když ono to vypadá, jako bych jel ze šichty v kravíně a vezl si konve s mlíkem pro patnáct dětí. No nic. Dál přišly na řadu doplňky. Klasicky zásuvka na 12V pro navi, držák navi, vyhřívaný rukojeti. Na máše už byly padáky od givi a central stojan. Příhodná věc při servisu řetězu a pod. Hlavně při zimování. Motorka je podložená aby nestála na gumách. Nemají to rády.
Už jsme spolu byli i v Barceloně a valencii, v Chorvatsku a itálii. Přemýšlím o Rumunsku. Ale nemám zkušennosti s touto zemí a sám tam rozhodně nepojedu.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 13.03.13 v 19:36 10b.

Seikos: fotky jsou ok, je to mladej Zeman

Parádně se mi to co jsi napsal k motce četlo. Hele, pokud ji chlap miluje, tak ji odpustí strašně moc. Já mám 05tku stříkadlo, tam je nižší spotřeba, ale o tom to nebude. Je to parádní motůr a jsem sakra rád, že jsem se taky pro Varana rozhodl. Ta váha a velikost mi sedí, baru ho jako vážnýho partnera, který si zasloží v každé chvíli respekt a špetku zdrženlivosti
At se Ti poklidně jezdí a Ještěr slouží

PS:koupil jsem k Vánocům ty "mlýkařský konve" na boky, ale jdou na lak a hrbolit..

seikos
seikos napsal 05.03.13 v 16:45

řekněte mu prosím někdo jak se má fotit. Teď musím někoho požádat aby mi vrátil hlavu do svislé polohy :´-