Kawasaki EN 500 (2001)

Vlastník ziggie
Vloženo 3.3.2013
Aktualizováno 11.1.2018

Jasná srdcová záležitost od první chvíle, co jsem ji spatřil.

První dojmy - Nádherný a pohodlný menší chopper / cruiser, motor legendární Kawasaki řadový dohc dvouválec z GPZ (Ninja) 500 vyráběný přes dvacet let, překvapivý výkon, příjemný zvuk, pohodová spotřeba. Konečně jezdím na dospělé motorce...

Motorku bych doporučil pro - Myslím že pro ty co chcou začít s motorkami typu chopper/cruiser, a tento stroj se svými 200 kg a cenovou dostupností je takto ideální.

Po svém motorkářském období před dvaceti lety, kdy jsem kutil, přestavoval a proháněl Jawu 350/638 následovala dlouhá pauza a roky strávené na cestách. Teď kdy jsem se konečně usadil, pořídíl jsem si jen tak pro radost a trochu z legrace MZ 150, která se mi moc líbila leč byla nedostupná už tenkrát koncem 80 let. No a začlo mě ježdění opět krutě bavit, tak jsem si řekl ok hochu, oslavil si čtyřicítku, je čas začít žít svoje sny. A tak teď docela čerstvě vlastním tuto kawinu.
Dovoz z Německa koupený od překupníka v Čechách, vyrobená v roce 2001, po prvním majiteli, mimochodem pánovi ročník 1949.
Původní stav, nové zadní pneu, nainstalovány padáky a brašny. Do koncovek výfuků vyvrtány dvě malé díry, příjemný chrochtavý, leč né zbytečně hlasitý zvuk
Výborně se ovládá, nízké těžiště, pohodlný posez, nicméně zkušenosti s delšími trasami zatím nemám.
Nádherný klasický design, nevidím slabého místa, chladič schovaný v rámu tak, že není na první pohled zdálky vidět, na válcích je vtipně naznačeno žebrování. Líbí se mi kontrolky a tacháč integrovaný do nádrže, takže před sebou máte jen řídítka a světlo, elegantní a čisté řešení.
Dost krátce odstupňované řazení, člověk musí zkrátka víc řadit než by od chopper/cruiser motorky čekal, ale dá se na to zvyknout. Brzdy mi přijdou solidní, odpružení perfektní.
A motor? Je to zkrátka pila, neočekávaně živý stroj. Jelikož jsem však spíše relaxační kochací jezdec, myslím že ho využiju jen na křižovatkách nebo při předjíždění...
Zpočátku mě trochu zlobil tachometr (což je prý u těchto kawin častý problém), ale po rozebrání náhonu, promazání a znovu zapojení tacho ukazuje jak má. No uvidíme.
Trochu divná mi přijde expanzní nádobka, ať koukám jak koukám baterkou svítím hladinu nevidět, pomocí stříkačky+hadičky jsem zvrchu zjistil že kapalina tam je a plus minus tam kde má být, tak nevím. Docela by mě zajímalo jakou s tím maj ostatní zkušenost.
Postupně vyměním preventivně olej a vzduchový filtr, na podzim pak plánuju rozvoďák a seřízení ventilů. A jinak jezdit a jezdit a jezdit...
No radost veliká!

BaluJarda
BaluJarda napsal 10.03.15 v 07:43 10b.

Hezká Kawa ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

čert129
čert129 napsal 11.01.14 v 20:43

moc pěkná hodně šťastných km. 10b.

Tommy_SVK
Tommy_SVK napsal 11.01.14 v 19:31 10b.

super kawa, presne takú som mal, aj farba rovnaká aj všetko ja som dal dole tie čierne gumy čo sú okolo zrkadiel, vyzeralo to bez nich lepšie

dávam 10b

justyn
justyn napsal 11.01.14 v 17:51 10b.

Super Kawa Rokama ověřenej motor Tak mnoho štastných km v sedle EN a posílám 10b

WEN52
WEN52 napsal 07.01.14 v 21:18 10b.

Pěkná motorka,přeju hodně pohodových kilometrů.Já tuhle motku vidím velmi hodnotím velmi podobně jako ty.10 bodů.