Yamaha XV 1900 Midnight Star (2012)

Vlastník Smetak1
Vloženo 1.3.2013
Aktualizováno 2.3.2013

Je to nádhernej stroj. Jen barva mi nejdřív moc nepasovala. Chtěl jsem bílou, nebo červenou.

První dojmy - Nadšeni,respekt a v neposledni řadě radost ze splněného snu. Snil jsem 20 let :). Když jsem na ni poprvé nased neměl jsem s něčím podobným vůbec žádnou zkušenost.

Motorku bych doporučil pro - Pro dospělé chlapi :)

Doplňky na motorce - Brašny, padáky, přídavná světla, zadní opěrka, nosič vše originál.
Na většině fotek je je jen častečně nastrojená. V průběhu léta jsem ještě maličkosti dokupoval.

XV1900 Midnight Star jsem ¨vybral po dlouhém zvažování. Jak už jsem psal neměl jsem žádné předchozí zkušenosti, takže jsem se rozhodoval více méně podle přečtených recenzí, osobního vkusu.
Můj první rozjezd vypadal určitě tak trochu rozpačitě:

Když jsem se poprvé rozjížděl pár zasvěcených lidí se dost dobře bavilo. Věděli totiž, že jsem řidičák na motorku udělal teprve před rokem a jediné na čem jsem do té doby jezdil je Jawa Mustang 50.(asi před 25 lety:)
Nedbal jsem žádných rad typu: vyzkoušej nejdřív 750 potom 1000 atd.
Je mi 40 let a potřebuju něco pro chlapa. Kdo se bojí sere v síni. To byli moje hesla! A tak jsem se v květnu 2012 posilněn notnou dáfkou adrenalinu vydal na první jízdu z Prahy do Moravské Třebové.
S bravůrně zmáknutou teorijí o jízdě na podobných strojích :) a slušně rozklepanejma kolenama jsem urazil prvních 100 Km rychlostí nepřesahující 90 Km/h. Potom začala první nervozita pomalu opadávat a já se konečně cítil ve svým živlu. Nádhera, paráda, huba vod ucha k uchu. Nepopsatelnej zážitek. Ten, kdo to zažil mi určitě rozumí.
Asi za tři hodiny jsem dorazil domů a následovali úvahy jak se na tom naučím pořádně jezdit. S vědomím, že zkušenosti nevyčtu jsem se druhej den vydal na "cvičné jízdy". Mám štěstí, že kousek od M.T. jsou serpentiny, kde skoro nic nejezdí a tak jsem strávil dost času tím, že jsem jezdil nahoru a dolů trénoval kdy začít brzdit, jak projet zatáčku, jak moc se dá mašina naklopit. Mimochodem bezbečné je to ještě když když drhnou plotny o zem. Pro mně je to signál, že už bych
dál jít neměl. Jak daleko to jde nemám ponětí. Hranici mezi jízdou na mašině a po prdeli jsem ještě nehledal:)
Na XV1900 Midnight Star jsem minulou sezonu najel něco přes 5000 Km. Není to žádnej obr výkon ,ale stačí to, aby si člověk mašinu slušně osahal. Musím říct, že
jsem zatím absolutně spokojenej. Jízdní vlastnosti jsou vynikající. Mašina se dá v zatáčkách pohodlně vést jednou rukou, perfektně drží stopu. Já jsem důkaz ,že si s ní poradí i začátečník. Jen to chce ze začátku v klidu. Je třeba si uvědomit, že ubrzdit 450 Kg potřebuje určitou vzdálenost. Brzdy pracují perfektně, ale 450 Kg je slušná porce. Motor si s váhou poradí s absolutním přehledem. Je absolutně jedno jestli jedu sám nebo ve dvou se zavazadlama nebo bez nich.
Malý nedostatek se projevuje při průjezdu zatáčkou ve dvou (spolujezdec je manželka). Vždy při průjezdu prudší zatáčkou v okamžiku kdy začnou drhnout plotny o silnici mi něco buší do zad a ozývá se podivný hluk. Hluk na jaře vyřeším laděným výfukem. To bušení asi odstranit nepůjde:).
Se spotřebou si nejsem jistej. Moc ji nehlídám, ale řekl bych že při rychlosti mezi 90-120 Km/h asi 6-6,5l. Na dálnici to bude víc. Já jsem zatím nejel rychleji než 150 Km/h a ani to už není moc pohodlné.
Na závěr tedy už jen konstatování, že já jsem nad míru spokojen i když nemám prakticky s čím srovnávat jen z doslechu od známejch. Pokud těchto pár řádků někomu pomůže tak jsem rád a přeju spoustu kilometrů bez nehod.
UŽ ATˇ JE JARO !!!

Colorrite
Colorrite napsal 03.08.17 v 17:08 10b.

Čau, krásně napsaný. Jsem na tom, stejně jako ty, ale jdu toho. Mám ji ještě na Floridě, ale už zítra valí na loď do Miami.Dva měsíce visím na počítači a snad už jsem přečetl všechno, co o této mašině kdo napsal.
Snad to všechno proleze bez problémů až na značky, a pak se pomalu učit. Sice toho letos už moc nenajezdím, naše úřady rádi všechno natahují a prodražují, ale pár km snad udělám.
Nemáš prosím manuál v ČJ?
Přeju ti super jízdy.

maroch
maroch napsal 20.04.17 v 21:07 10b.

Cau,super parnik.taky jsem majitel a motorkar tohoto stroje.se vsim souhlasim.a spotreba co pisi kluci tady je opravdu 6.5-7.tak at to jezdi.😁

bilihor
bilihor napsal 04.03.17 v 08:51 10b.

Nádhera

DanRen
DanRen napsal 20.10.15 v 20:32

Super mašina Ať slouží a hodně pohody na cestách

romahrnc
romahrnc napsal 13.07.15 v 11:40 10b.

podobná zkušenost se mnou...taky jsem začínal na velké motorce