Jawa Velorex 16/350 (1968)

Vlastník Zx-10RCarlos
Vloženo 28.2.2013
Aktualizováno 28.2.2013

Velorex s motorem Jawa 350. Rok výroby 1968

První dojmy - Nepršelo do toho oproti motorce a i tři jsme se do toho nasoukali. Né, že by na motorce tři jezdit nemohli :-) . Na dálnici jsem předjižděl v roce 1986 autobus s turistama z německa asi 5km, myslim že to tenkrát nikde jinde neviděli :-) co se po československých silnicích prohání. Z oken mě fandili aby se předjetí povedlo.

Motorku bych doporučil pro - bylo pro invalidy dnes pro více movite

Doplňky na motorce - Červena mlhovka instalovana uvnitř pro osvětlení interieru, baterie s větší kapacitou a užší přední blatníky.

Moje první auto co mělo jen tři kola. Nepršelo do toho oproti motorce. V roce 1985 jsem koupil za 1.000,- Kčs a když jsem šel sloužit vlasti tak jsem ho prodal za 500,- Kčs. (dnes mě to upřímně sere)

Největší problém jsem měl s převodovkou. Několikrát půlený motor, výměna ozubených kol a vidliček. Převodovka nebyla stavěná na tak těžký stroj. Mladická nerozvážnost, kdy jsem tam kvalkty sazel jak brambory asi take k životnosti nepřidalo. Dnes když člověk má ví rozumu by se k tomu stavěl jinak.

BRUTUSSS
BRUTUSSS napsal 04.03.13 v 08:13 10b.

Tak za 500 kc..to se nedivim, ze Tě to sere . Dneska za 500 neporidis ani blinkry

Zub47
Zub47 napsal 28.02.13 v 12:47 10b.

Ty jo paradni hadrak za10b

Jenykho
Jenykho napsal 28.02.13 v 09:29 10b.

Možná první veselá bouračka co jsem viděl :) 10B

EEE
EEE napsal 28.02.13 v 08:48 10b.

To je veliká škoda. To je prostě parádní stroj. Pamatuju ho když u nás s tím agronom jezdil na pole, a čtyřkolovej šedej velorex stál zarostlej v kopřivách družstva a my kluci jako malí z něho dělali tank. Jenže tenkrát rozum z toho nebyl a tak nějak se věci brali jako zcela všední věc bez valný hodnoty.