Suzuki DR 650 (1992)

Vlastník Sniper.m
Vloženo 9.3.2006
Aktualizováno 17.3.2024

Je to naprosto dokonalá motorka, jenom chtěla trochu lásky.

První dojmy - Je to babička ale jezdí pořád krásně. Perfektní ovladatelnost. Láska na první pohled.

Je to naprosto dokonalá motorka. Měla rozbité zrcátko a jedno chybělo tak jsem si koupil dvě krásné karbonové. Jezdi nádherně přesedlal jsem na ni z J350 (638).
P.S.: Karbony "nějak" už nejsou, zabořil se stojánek do hlíny a odnesla to zrcátka, takže jsou namontovaná zpátky originály
Motorku jsem koupil s nestandardní přístrojovkou. což jsem se bohužel dozvěděl, až po koupi.

Už jich par bylo zatím po ČR, SR, AT (Grossglockner ;))
Zkušenosti: Mno super motorka to je, zvláda i lehči terén, ale do "ostrého" terenu se spíš hodí Rko či novější SEčko. Na cestovaní je super, cestovní rychlost 120-140 max.

Závady:
Po 2 letech se mi stalo, že se mi při zařazení trojky ozývá děsnej randál od převodovky tak to půjde na rozebrání a na opravu pak dám další informace ;)

tak oprav na motorce bylo za těch let vícero
výše popsaná závada, byl vylomený zub na 3 převodovém kolečku.
Výměna jednoduchá. horší to bylo o pár let později.

Stalo se to při rozjezdu na křžovatce, zabrání ozvalo se křupnutí a nešlo pořádně řadit. Naštěstí se to stalo kousek od garáže.na 1-2 jsem dojel domů a motorka šla opět rozebrat. příčina? únava materiálu. Poškozené ložisko na hnací hřídeli. Takže hřídel měla vůli cca 2CM.

Rozpůlit motor, a ...
Výměna ložisek,
nová tyčinka,
obě vidličky,
výměna siegrovky u 3 převodového kolečka.
nová těsnění.

Vše spasováno a funkční.

Poslední oprava byla nová Volnoběžka.
S tou starou jsem ještě dojel na sraz ale tam už jsem nenastartoval, takže jsme roztláčeli draka. Vyměněno a zase jezdí bez problémů

Další standardní věci co se na motorce dělalo bylo:
výměna oleje v předních vidlích + nové neoprenové prachovky.
brzdy, řetězovka, + klasická údržba.

Je to motorka, jejíž srdce chce trochu lásky a pravidlně kontrolovat olej před každou jízdou.

Tak jsem s ní absolvoval zase motosraz DR-650 (2021) ;)

www.dr-650.com

sherm14
sherm14 napsal 06.02.08 v 18:04

ty jo dobry dělo mas at slouzi a hodne km bez nehod

Biker.TK
Biker.TK napsal 26.03.07 v 20:04

Díky....Tvoje je taky very good...Ale už ji nemám...přesedlal jsem na Dominatora....Zatim se měj

smazany21019
smazany21019 napsal 08.04.06 v 15:27

Máš to pěkný chlape!!!! Ať jezdí!!!

smazany21440
smazany21440 napsal 16.03.06 v 19:22

Taky mám takovou uplně stejnou a nemůžu si ji vynachválit.Po všech těch GSX,TL a Africe seper moto.Tak si ju užij.

Sniper.m
Sniper.m napsal 12.03.06 v 18:38

TO DRTOMI<br />
Super ) Poslal jsem ti email z firemniho mejlu doufam ze ten email tkac13@atknet.sk je zpravnej <br />
Jinak mooooc dekuji za pomoc von se tak nejak nikdo nenamahal mi rict co a jak s tou motorkou kdyz jsem ji koupil Dekuju