Suzuki GSX 650 F (2008)

Vlastník draco80
Vloženo 23.2.2013
Aktualizováno 3.6.2019

Je to cestovní motorka s vizáží sportovce, která je spolehlivá snad v každé situaci.

Motorka koupena od FIRMA:Mototechnologi (Háje) - Myslím si, že v této firmě pracují odborníci,kteří přistupují svědomitě a ochotně ke své práci.

První dojmy - Motorku jsem si pořídil těsně před odjezdem na dovolenou do Řecka. Seznamovali jsme se hezky za pochodu. Motorka mi padla ihned do ruky. Ovládá se skvěle a odpustí i občasnou chybu. Jediné co jí brzdí v dokonalosti je vyšší váha.

Motorku bych doporučil pro - Myslím si,že tato motorka je vhodná i pro začátečníky, tak i ostříleného ridera neurazí. Dámy zkuste jí také, ikdyž pozor na vyšší hmostnost.

Doplňky na motorce - Koncovka výfuku Yoshimura (originál zvuk je tragický), kompletní kufry Givi, diodové bliknkry, navigace Garmin.
Budoucí doplňky: pancéřové hadice brzd, diodové koncové světlo, proužky ráfků.

Motorku jsme si vybral víceméně díky recenzi na těchto stránkách. Hned jak jsem ji uviděl bylo vlastně rozhodnuto. Pak už jen najít správné místo ke koupi, což netrvalo dlouho a už mi stroj i s bohatou výbavou stojí v garáži.

Co se týče motorky jako takové je to cestovní dělník. Vyhodou je, že má spoustu dílů ze své větší sestřičky, takže by to měl být držák. Hydraulické ovládání spojky vás ani po osmi hodinách v sedle neomezí v hladkém řazení. Motor má dostatečný zátah a je mu jedno jestli si vrčí po městě či po dálnici nebo okrsce (tam je jí nejlépe). Spotřeba se pohybuje v normálním režimu kolem 6 litrů.

Jak jsem předeslal motorce se nejvíce líbí na okrskách. Díky nízko položenému kroutícímu momentu, jí nedělá problém akcelerovat i z nízké rychlosti na vyšší stupeň. Podvozek je dobře vyvážený, takže vám nejen nerozdrtí zadní část těla na špatné silnici, ale dovolí i docela sportovní projíždění zatáček.

Co se týče ochrany jezdce, je otázka zodpovězena ihned po pohledu na přední kapotáž, která se ční před vámi. Cestování ve vzpřímené pozici je možné i ve 150-ti kilometrové rychlosti (možná je to jen subjektivní pocit, jelikož má maličkost mocti nenarostla.

Téma sedlo a spolujezdec. Dá se říci, že pilotovo sedadlo je vcelku pohodlné,ale dvěstě kilometrů v kuse dá vaší sedince trochu zabrat, ale dá se to. Ale pánové,jestli vaše drahé polovičky vám spílají za své zadečky které trpí, tak v tom to případě tomu bude naopak. Měl jsem tu čest se vzadu vézti a je to paráda.

Když to shrnu, tak koho baví jako mě sebrat se na pár dní a prozkoumávat krásy Evropy a chce k tomu dobrého parťáka, zkuste tuhle krasavici :).

Lachnit
Lachnit napsal 27.05.14 v 15:51 10b.

Skvělý stroj, mám ji čerstvě taky (že bych byl proto předpojatý? ). S Tvou recenzí naprostý souhlas.

ELBoruvka
ELBoruvka napsal 22.01.14 v 19:32

No prostě úžasná holka plných 10 si zaslouží

Fantom40
Fantom40 napsal 22.10.13 v 09:05

Ahoj, světlo jsem už vyřešil. Mi se na ní jezdí taky fajn. 10b

Devil007
Devil007 napsal 26.04.13 v 08:57 10b.

Univerzál od Suzuki, super stroj!!!

Hery22
Hery22 napsal 24.02.13 v 12:57 10b.

pěkný cestovní stroj