Honda VFR 750 (1993)

Vlastník Mirvsem
Vloženo 17.2.2013
Aktualizováno 3.5.2013

Je to opravdová legenda mezi moto. Ještě poctivá strojovna 90 let ale s nadčasovou technikou a neotřelou krásou.

Yamaha XJ 900: Líbil se mi kardan a dva laufy. Ale celkově se mi ta motorka později jevila jako přerostlá jawa 350, a taky absence 6. stupně převodovky.
BMW F 800 ST: Špatná dostupnost servisu a drahé díly.
BMW R 1100 S: Špatná dostupnost servisu a drahé díly.
Honda VFR 800: Měl jsem omezený rozpočet ale kdybych měl přebytečných 50tis tak bych šel do ní VFR 800 FI, No třeba ještě někdy bude:-)

První dojmy - Po týdnu co jsem moto koupil jsem se dnes 17.2. 2013 poprvé svezl. S koupí mi pomohl kolega z práce který má stejný typ a tak jsem čekal na první svezení mého prvního stroje do dnes. Po práci jsem si na ní vždy jen tak sednul a vnímal to měkké sedlo, tu váhu a tu ještě poctivou krásu legendárních strojů 90 let. První rozjetí dopadlo tak, že mi hned chcípl motor( ještě že jsem dnes volal tomu kolegovi proč mi tam pořád svítí ta oranžová kontrolka),aha zapomněl jsem sklopit stojánek. , já blbec :-) Hmm, tak neva, znova nastartovat a zkusím to znovu. A už se podařilo. Ten pocit, když se poprvé v životě rozjíždíte s tak velkou kráskou je fakt boží. Ujel jsem asi 500m a koukám že se manželka vrací z procházky s dcerkou domu. Zastavil jsem a hned mi nadá, že jak vytáhne nohy z domu tak maj chlapy pré :-) No nic, znova se rozjíždím a vydávám se na silnici mezi Českou Třebovou a Ústím nad O. Cesta je to velmi přehledná a hlavně suchá. Cesta na ČT je opravdu opatrná. Zkouším ( ani nevím jaký kvalt tam byl) rzychlení a ani tomu nemůžu uvěřit jak to letí. U benzinky OMV se otáčím a razím zpět na ÚO. Malinko jsem si ji ošahal a zkouším rychlejší jízdu a opět mi to bere dech co to dokáže a to jsem na začátku. Když ji parkuju na stojánek tak jsme vysmátej jak beruška. Tak ta si mě učarovala říkám si v hlavě. Myslím, že bude opravdu dlouho trvat než poberu její limity :-)

Moto jsem si vybral protože kolega z práce ji má a nedá na ní dopustit. Jednou jsem se svezl jako spolujezdec a bylo jasno. A ještě to letmo zavěšené kolo. Prostě krása.

Tak dnes probehla dalsi jizda, a to na STK. Cesta zase super a piprve jsem si zkusil zatacky a byl jsem prekvapenej jak se moto takrka samo sklada do zatacky. Az mi to prijde neuveritelny k jeji vaze Na STK jsem se docela zapotil, ptoze se ukazalo ze jde o verzi AJ. Ale kdyz se to prihlasovalo tak pry na Belgicky normy. Mel jsem pekne v kalhotech aby mi ji vubec dali jak to licili... No nakonec to vse dobre dopadlo a ja se vydal domu s usmevem na tvari

DanVTRSP1
DanVTRSP1 napsal 03.05.13 v 07:34 10b.

Krásná "legenda" v super stavu. Jasnejch 10b.

Petr_46_
Petr_46_ napsal 21.02.13 v 18:35

Moc hezká VFR . Přeji mnoho skvělých kilometrů v sedle této moc fajn a poctivé Motorky !!!

Mirvsem
Mirvsem napsal 18.02.13 v 19:13

Diky. Jsem opravdu rad, ze se mi podarilo sehnat za dobry penize tuhle krasku Musim pomalu jinak to spatne dopadne

Mr.Dan
Mr.Dan napsal 18.02.13 v 16:06 9b.

Krásné VFRo, nádherný lak i stav a výborná volba. Teď už jen trénovat jízdní dovednosti...