Yuki CSR 250 (2008)

Vlastník KLR4
Vloženo 12.2.2013
Aktualizováno 14.9.2020

Vloženo: 29.04.2014, Uskutečněno: 29.04.2014, Stav tachometru: 12300 km, Zhlédnuto: 46x

Tak je tomu +- rok, co jsem tuhle Yukinu pořídil. Sezóna, jako taková, nebyla nijak omezená a s mírnýma přestávkama jsem na ní jezdil celý rok.

cesty, trasy, výlety
- Vetšinu km jsem na ní najel okolo domova. Vždy po 100-200km trasách.
- Podívali jsme se i do zahraničí. Čtyři lidi tady na fóru jsme se domluvili a objeli jsme Evropu okolo naší republiky (za týden najeto 3500km, projeto 8 států - ČR, Polsko, Německo, Lucembursko, Francie, Švýcarsko, Itálie, Rakousko)
- sem tam jsem se o víkendu utrh a jel se projet na vyjížďku 400km+

poruchy, servisy
Celkem nic závažného za ten rok se nevyskytlo. Pravidelně jezdím co 4000km do servisu na úkony spojené s garanční prohlídkou.
- Reklamoval jsem přední kotouč, který v jednom místě brzdil víc než měl - vyměněno za nový v rámci záruky.
- Proběhla výměna řetězu, který se v Alpách vytahal.
- Na tuto sezónu jsem musel už přezouvat, protože přední guma byla oskákaná a zadní už měla taky zřetelnou plošku uprostřed. Při tom nájezdu ale asi měly už nárok.
- Ze začátku se mi povolovala řadička. To naštěstí teď ustalo a zatím už pár tisíc drží. (klep, klep na dřevo )
- Klakson přestal klaksonovat
- Pak už jen drobnosti, jako přední a zadní žárovka a sem tam povolený šroubek.

celkové hodnocení
Za málo peněz dost muziky. Kupovaná nová za 39900Kč a ten rok proběhl bez větších investic. Velkým mínusem jsou šílené vibrace, které třepou celou motorkou při vyšších otáčkách. Jízda nad 100km/h je tak "mírně" nepohodlná. Spolujezdec na zadním sedadle pak je totálně vytřepaný.

Zrychlení motorky je ok a nemusím se při jízdě městem nijak stydět. Horší je to mimo obec a to nemluvím už o dálnici. Maximálka je 120km/h tachometrových a na předjíždění to opravdu není. Pokud auto jete 90-100km/h tak ano, na větší rovince ho dám, ale pokud jede už víc než sto a nedej bože ještě přijde kopeček, tak je to spíš souběžná jízda, než předjíždění.

Co se ale musí nechat a uznat je, že ať jedu sám, nebo mám naložené věci nebo spolujezdce, tak Yukina jede pořád stejně. Sám vážím 95kg a jestli za mnou sedí ještě spolujezdec, tak je jí to jedno. Prostě jede pořád stejně. Největší brzdou je absence předního štítku a tím pádem při mojí výšce funguju jako dokonalá plachta. Aerodynamické proudění tady nikdy nebylo a veškerý vítr končí v mojí bundě. Tam kde už motorka nechce zrychlovat, stačí se přikrčit a je rázem výkonu "ještě dost".
Osobně bych uvítal ještě 6tou rychlost. Jen tak na udržování. Ty otáčky při stodvacítce mi trhají srdce a vím, že to není příjemné ani motorce.

závěr
Co jsem chtěl, to mám.
Chtěl jsem motorku, na které bych mohl jezdit i delší trasy. Chtěl jsem jako první motorku novou motorku. Chtěl jsem dvouválec. Chtěl jsem vodou chlazený motor. Chtěl jsem vstřikování.
To všechno mám. Bohužel finance nedovolily víc než toto. Ale..

...je levná, relativně velká/dospělá (na mě je stejně všechno malé - měřím 202cm), spolehlivá, málo žere (3l/100km ), velký dojezd na nádrž (520km+ ).
Trasy na ní do 400km a do 100km/h jsou ok - pak už od vibrací začíná bolet všechno.

Ale jezdím a to je hlavní

PS: kdyby mi někdo chtěl zasponzorovat novou motorku, může

...no a až dovolí finance a manželka, tak přecházím na Hondu NC750S

Wilda69 (7) napsal 02.05.2014 v 20:44

Ani nevíš jak Ti tu Hondu přeju. Octneš se v jiném světě Lepším světě

JirkaMetal (1) napsal 29.04.2014 v 08:33

Kolik je základní vklad na sponzoring?Když to mám tak blízko .

• montáž USB zásuvky + test dojezdnosti nádrže

Vadilo mi, že při "delších" cestách mi po celou dobu nevydržel telefon se spuštěným Endomondo, tak jsem se rozhodl koupit USB zásuvky na řídítka. Montáž jako taková proběhla bez problému, protože u toho byla přiložená

Vloženo: 11.05.2013
    Uskutečněno: 11.05.2013
  • Chvalozpěv, aneb 300km ve dvou

Je sobota, děcka jsme odevzdali k babičce a máme volný víkend...jenže je hnusně a mrholí. Celé dopoledne sleduju vývoj počasí jak na internetu, tak pohledem z okna. Je 12:06 a přestalo mrholit - je vydán pokyn a já s moj

Vloženo: 06.05.2013
    Uskutečněno: 04.05.2013
    Tachometr: 1934km
  • PPP - 3/5

* PPP - projížďka po práci Dneska jaro opět potvrdilo, že má nad zimou převahu a tak toho bylo třeba využít. Po práci jsem vytáhnul motorku a dal si za cíl podívat se na přehradu Morávka (ve Frýdku žiju už +-8 roků, a

Vloženo: 15.04.2013
    Uskutečněno: 15.04.2013