Yuki CSR 250 (2008)

Vlastník KLR4
Vloženo 12.2.2013
Aktualizováno 14.9.2020

Vloženo: 06.05.2013, Uskutečněno: 04.05.2013, Stav tachometru: 1934 km, Zhlédnuto: 35x

Je sobota, děcka jsme odevzdali k babičce a máme volný víkend...jenže je hnusně a mrholí. Celé dopoledne sleduju vývoj počasí jak na internetu, tak pohledem z okna. Je 12:06 a přestalo mrholit - je vydán pokyn a já s mojí ženou sedáme poprvé spolu na motorku a vyrážíme směr chalupa - dneska nás čeká 320km

A teď začíná ten chvalozpěv - tak jak motorka jela se mnou (90km/h se dalo držel pořád a jen kopec vyžadoval podřadit na 4ku) ...tak stejně se motorka chovala i ve dvou lidech. Absolutně jsem to nečekal a celou cestu jsem se musel divit, jak pěkně to tahle čínská holka zvládá.

Opravdu jsme pořád drželi devadesátku a když přišel kopeček, tak ručička tachometru sice sklouzla mírně dolů k 80-tce, ale pořád to utáhla na pětku. Až ve větším kopečku pak vyžadovala podřadit na čtyřku. V půlce cesty tam jsem po tomto zjištění neváhal využít dálnici a i tam jsme se v klidu pohybovali 100-110km/h.

Byl jsem fakt vykulený a ještě teď na tím hrdinským výkonem kroutím nevěřícně hlavou.

Druhá stránka věci je však taková, že 300km na manželčin nezvyknutý zadeček bylo opravdu moc a tak skoro celou cestu trpěla a přestávek jsme museli dávat o trochu víc. Radost z jízdy jako takové to proto pro oba nebylo to pravé ořechové a budu rád, když manželku zase někdy opět vytáhnu do sedla.

Co se týká motorky, tak na ten její výkon a krouťák jsem v rámci možností absolutně spokojený a nemůžu vůbec nadávat. Na předjíždění to samozřejmě není, ale na ostudu taky ne. Největší brzda při jízdě (jak jsem zjistil) jsem "já" a můj vzduchový odpor, protože s tou výškou a absencí plexi bych mohl být klidně plachetnice. Šedesát kilo navíc téhle motorce nijak nevadí a její jedno, jestli veze jednoho stokilového nebo 100kilo + baťůžek. Prostě si přede pořád svoji a zatím má 2000km bezproblémového provozu (ťukťukťuk na dřevo, ať se to nezakřikne).

Nakonec se ze zamračené soboty stala pořádná vyjížďka s pořádným testem motorky a i to počasí se nenechalo dlouho přemlouvat a skoro celou cestu nám krásně svítilo sluníčko. Co dodat - prostě pohoda

* musím ještě podotknout že rychlosti uvádím tachometrové, což je oproti reálu o 10% jinde - což je ale u všech strojů s tachometrem tak nějak normální.

• Hodnocení po roce a 12 000 km

Tak je tomu +- rok, co jsem tuhle Yukinu pořídil. Sezóna, jako taková, nebyla nijak omezená a s mírnýma přestávkama jsem na ní jezdil celý rok. cesty, trasy, výlety - Vetšinu km jsem na ní najel okolo domova. Vždy p

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.04.2014
    Uskutečněno: 29.04.2014
  • montáž USB zásuvky + test dojezdnosti nádrže

Vadilo mi, že při "delších" cestách mi po celou dobu nevydržel telefon se spuštěným Endomondo, tak jsem se rozhodl koupit USB zásuvky na řídítka. Montáž jako taková proběhla bez problému, protože u toho byla přiložená

Vloženo: 11.05.2013
    Uskutečněno: 11.05.2013
  • PPP - 3/5

* PPP - projížďka po práci Dneska jaro opět potvrdilo, že má nad zimou převahu a tak toho bylo třeba využít. Po práci jsem vytáhnul motorku a dal si za cíl podívat se na přehradu Morávka (ve Frýdku žiju už +-8 roků, a

Vloženo: 15.04.2013
    Uskutečněno: 15.04.2013