Jawa 50/21 Pionýr (1972)

Vlastník Konny88
Vloženo 6.2.2013
Aktualizováno 6.2.2013

Super motorka, která mě naučila co jsem potřeboval a se kterou jsem neměl nikdy větší problém

Motorka koupena od dědy

První dojmy - Jako 16 letej kluk co má čerstvý papíry jsem byl z pionýra unešenej. Byl to můj první stroj, který má svůj vlastní pohon a díky kterému jsem se stal ''nezávislý''. Na ovládání je velmi jednoduchý a i začátečník, jako jsem byl já se na něm rychle naučí...

Pionýra jsem dostal v 16 letech od dědy, jako takový dárek k čerstvě udělanému řidičáku na motorku. Pionýr je ze 72 roku a když jsem ho dostal, tak měl na tachometru asi 9 000 km. Po asi 2 letém provozu přišla nařadu větší údržba, která zahrnovala částečnou opravu motoru, tzn. výbrus, komplet nová spojka a výměna všech gufer (to měl motor najeto asi 13 000 km), dále jsem pořídil nové pláště na kola, nové brzdové čelisti, nové bovdeny, vyčistil jsem palivovou soustavu a nechal jsem potáhnout sedadlo novou kůží (děláno u čalouníka na zakázku).

Postupem času, se jen jezdilo a dělala se běžná údržba + se sem tam něco vyměnilo za nový díl jako nový řetěz a ložiska do kol, nový stojan, nové zadní světlo a známý mi v práci nechal pochromovat parabolu z předního světla (konečně to spolu s 25W žárovkou svítí).

Pionýra jsem chtěl nechat v původním stavu, takže žádný tuning nepřipadal v úvahu, jediné co se upravilo bylo zapalování z 20W na 30W + komplet nová elektrika a podsvítil jsem si tachometr 2 diodama, abych v noci viděl, jakou ''závratnou'' rychlostí jedu.

Nyní má pionýr natočených 16 500 km a stále šlape jako hodinky a doufám, že i nadále jako hodinky šlapat bude a když ne, tak se postarám aby jako hodinky fungoval :)

Lubos92
Lubos92 napsal 06.08.13 v 19:06

Pěknej stroj .

Zempl
Zempl napsal 24.02.13 v 16:49 10b.

Super stroj na kterým začínalo hodně motorkářu třeba i já!!

Migin
Migin napsal 09.02.13 v 10:12 10b.

Máš to pěkný, taky jsem na tom začínal

Konny88
Konny88 napsal 08.02.13 v 17:19

Děkuji

Vycho
Vycho napsal 08.02.13 v 13:16 10b.

krasavice