Kawasaki KLE 500 (2003)

Vlastník petrosolsobě
Vloženo 31.1.2013
Aktualizováno 6.2.2013

Hezká, pohodová, relativně lehká, relativně jednoduchá,se svižným motorem a v super stavu.

Motorka koupena od soukromník

Aprilia Pegaso 650: důvod neuveden
Honda NX 650 Dominator: důvod neuveden
Yamaha TT 600 S: důvod neuveden
Suzuki DR 650: důvod neuveden

První dojmy - 10 let jsem na motorce neseděl...První pocity: 1. že to letí jako letadlo a za 2. se svýma 173cm jsem na ní měl závratě.Po asi půlročním rozhodování jsem pořád neměl jasno o konkretní motorce.Tahle byla v parádním kondici, tak jsem neváhal.

Před rokem jsem se začal nudit.Medvídka mývala jsem zavrhnul,motorka je užitečnější a mazlit se sní dá taky.Chvíli jsem chtěl naháče,pak cruiser,potom zas nějaké retro,nakonec jsem zvolil cenduro kvůli univerzálnosti.
Po koupi sem vyměnil jenom olej a přední desky.Letos budou nové gumy,svíčky,olej,brzdovka,chladička a taky nechám poštelovat karbce(trochu zlobí nepravidelný volnoběh).|Jinak motor šlape jak hodinky,plynule táhne od 5 do 9 tis otáček,na 3tis se dá taky brblat.
Naštěstí se nepotvrdily hororové story ohledně spotřeby,jako 8,10 dokonce snad 12l/100km!!Já jezdím v pohodě za 5-6,5.(sám a bez bagáže,jinak jsem zatim nejel)
S brzdama je to horší.Ten jeden kotouč je tak tak, zvažuju pancéřovky.A nové bremba desky dost hnusně skřípají.
Jízda je vážně zábavná.Motorka je na asfaltu snadno ovladatelná,jen se trochu kroutí a houpe-je to enduro.Letos zaexperimentuju s nastavením podvozku.
V terénu toho moc nenajezdím; ani to pořádně neumím a bylo by mě líto s tím někde švihnout.
Ke konci sezony mně hodně bolela zápěstí,tak zkusím pohýbat s páčkama.
Celkově posez a pohodlí nic moc.Sedlo je úzké,což může být v terénu výhoda,ale na cestování to moc není;moje pozadí si stěžovalo.Taky mi přijde,že stupačky jsou víc vzadu a pak to odnášejí kolena. A to jsem dával max. 300km za den.

V sezóně 2012 od července do listopadu sem najel bez poruchy 8tis km.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 31.01.13 v 11:03 10b.

gratulace i s 10 bodíkama