Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník FreeRider.A1
Vloženo 28.1.2013
Aktualizováno 24.3.2014

Jawa 250/353 tzv. Kývačka nesoucí přezdívku ,,Trdla" odvozenou od jména původního majitele.
Je z velké části nekompletní a poničená.
Momentálně je v kompletaci a opravy dílů. Časem příjde na řadu spojízdnění a renovace.

MZ ETZ 150: malý motor
MZ ETZ 250: V cenové relaci se mi nevešla
Jawa 350/634: v cenové relaci jsem nenašel

První dojmy - První dojmy byly smíšené. Na fotkách původně vypadala poměrně jinak (lépe) , ale nakonec i za ty peníze co jsem jí pořídil , se mi to vyplatilo. První dojmy tedy byly více nekladné než-li jsem očekával... jízdní dojmy zatím neuvádím , protože jsem ji zatím nesprovoznil :)

Motorku bych doporučil pro - Tato motorka je nejvhodnější pro ty , kdo jí chtějí jako lůevný dopravní prostředek at do práce nebo obecně. A nebo je to jen jejich restaurátorské hobby. Ideální motocykl pro krátké možná i středně dlouhé cesty (tak cca do 100km) a není to sporták , ale opravdu pro ty , pro které jsou Jawy vášní a krajinu si umí vychutnat aniž by lítali 200km/h :)

Doplňky na motorce - bez doplnku

Tuto jawu jsem si vybral z důvodu , že již delší dobu jsem chtěl pokročit do trochu silnější sféry kubatur.
Plánuju jí do času hodit na papíry a využívat jako dopravní prostředek, jestliže po , nebo už před její renovací , to se ještě uvidí. Tak či onak, kup to byl dobrej a taky už konečně nebudu muset dráždit fichtla 60 ale s tímhletím klídek na 80km/h a taky to bude žrát do 4l/100 :)

bmw3987 napsal 01.02.13 v 21:15

Dolin: jeden bod neni určite za motorku... hovorim pomylil soms a kebyže sa o dá napraviŤ samozrejme má 12bodov z 10-tich... ja mám takú istú moto a viem aké je to časovo aj finančne náročné dat to do TOP stavu

bmw3987 napsal 01.02.13 v 20:00

čau akože ty si potom profesional ? ked ja som amatersky maloveteranista ? nemachrujem že MZ ma malu spotrebu a dobry vykon to si povedal len ty ty máš o kolko mozgovych buniek viac ked si si dal nich FreeriderA1?? asi o moc vela nie ... nechapem toto je trapne posudzovat niekoho podla nicku .. ZA TEN 1BOD SA OSPRAVEDLNUJE!! POMYLIL SOM SA CHCEL SOM DAT BEZ HODNOTENIA!! .. mám aj jawy 250-ky panelku aj kyvačku aj čž 175 typ 477 som kedysi vlastnil a oproti MZ je to ako trabant a Jaguar je to síce klasika, lenže toto je moj názor že MZ má malý motor podla mna hovadina ked výkonovo su zhodné

Dolin
Dolin napsal 29.01.13 v 20:49

bmw3987 - proč jeden bod?

FreeRider.A1
FreeRider.A1 napsal 29.01.13 v 01:18

To BMW3987 :
Dobře , máš svojí skušenost. Neberu ti jí , ale jako takový amatérský maloveteranista , jsem samozřejmně posuzoval mnoho jiných aspektů a faktorů motocyklu.
Uznávám že uvedení : malý motor bylo trochu neomaleností, ale vzal jsem to pouze ve skratce.
Avšak , jak jsem výše uvedl tak i rozvedu.
Tak se podívej a posud pár faktorů.
>Dej v potaz roky výroby.
>Dej v potaz to , že Jawa 250/353 je prostě čs klasika a né německá MZta.
>Při koupi motocyklu samozřejmně nezvažuju jenom motor , nýbrž i celkový posun mé malé ,,sbírky" chceš-li to tak nazvat.
>Machruješ tu spotřebou a spolehlivostí, avšak co ten zvuk ? fuj , to z MZ nedostaneš to co dostaneš z Jawy 250 :) , navíc tak trochu zauvažuj na celkové konstrukční stavbě těchto dvou motocyklů , ty se vzájemně porovnat až do výsledku nedají.
>A vubec ,skoro se mi ani nechce respektovat rejpavého názoru od člověka který nemá ani dost fantazie a mozkových buněk na vytvoření specifického nicku , nýbrž použít auto/moto značku a dát k ní 4číslice , sorry , můj názor a nemyslím , že hned na úkor podotčení motoru mz 150 je nutné poškozovat hodnocení tohoto motocyklu , protože jsi vlastně posuzoval názor , nikoli ten motocykl Měj se a nadále se prosím nevyjadřuj k mým motocyklům ani vůči mé osobě, děkuji.

bmw3987
bmw3987 napsal 28.01.13 v 20:25 1b.

ževraj Mz 150-ka ma malý motor hmmmmmm asi tá jawa ma motor lepší ked výkon je rovnaký a spotreba u MZ-ty o mnoho menšia tak isto je o dost spolahlivejší motor z MZ-ty ako z jawy-vlastná skúsenosť