Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník FreeRider.A1
Vloženo 28.1.2013
Aktualizováno 24.3.2014

Jawa 250/353 tzv. Kývačka nesoucí přezdívku ,,Trdla" odvozenou od jména původního majitele.
Je z velké části nekompletní a poničená.
Momentálně je v kompletaci a opravy dílů. Časem příjde na řadu spojízdnění a renovace.

MZ ETZ 150: malý motor
MZ ETZ 250: V cenové relaci se mi nevešla
Jawa 350/634: v cenové relaci jsem nenašel

První dojmy - První dojmy byly smíšené. Na fotkách původně vypadala poměrně jinak (lépe) , ale nakonec i za ty peníze co jsem jí pořídil , se mi to vyplatilo. První dojmy tedy byly více nekladné než-li jsem očekával... jízdní dojmy zatím neuvádím , protože jsem ji zatím nesprovoznil :)

Motorku bych doporučil pro - Tato motorka je nejvhodnější pro ty , kdo jí chtějí jako lůevný dopravní prostředek at do práce nebo obecně. A nebo je to jen jejich restaurátorské hobby. Ideální motocykl pro krátké možná i středně dlouhé cesty (tak cca do 100km) a není to sporták , ale opravdu pro ty , pro které jsou Jawy vášní a krajinu si umí vychutnat aniž by lítali 200km/h :)

Doplňky na motorce - bez doplnku

Tuto jawu jsem si vybral z důvodu , že již delší dobu jsem chtěl pokročit do trochu silnější sféry kubatur.
Plánuju jí do času hodit na papíry a využívat jako dopravní prostředek, jestliže po , nebo už před její renovací , to se ještě uvidí. Tak či onak, kup to byl dobrej a taky už konečně nebudu muset dráždit fichtla 60 ale s tímhletím klídek na 80km/h a taky to bude žrát do 4l/100 :)

bmw3987
bmw3987 napsal 01.02.13 v 21:15

Dolin: jeden bod neni určite za motorku... hovorim pomylil soms a kebyže sa o dá napraviŤ samozrejme má 12bodov z 10-tich... ja mám takú istú moto a viem aké je to časovo aj finančne náročné dat to do TOP stavu

bmw3987
bmw3987 napsal 01.02.13 v 20:00

čau akože ty si potom profesional ? ked ja som amatersky maloveteranista ? nemachrujem že MZ ma malu spotrebu a dobry vykon to si povedal len ty ty máš o kolko mozgovych buniek viac ked si si dal nich FreeriderA1?? asi o moc vela nie ... nechapem toto je trapne posudzovat niekoho podla nicku .. ZA TEN 1BOD SA OSPRAVEDLNUJE!! POMYLIL SOM SA CHCEL SOM DAT BEZ HODNOTENIA!! .. mám aj jawy 250-ky panelku aj kyvačku aj čž 175 typ 477 som kedysi vlastnil a oproti MZ je to ako trabant a Jaguar je to síce klasika, lenže toto je moj názor že MZ má malý motor podla mna hovadina ked výkonovo su zhodné

Dolin
Dolin napsal 29.01.13 v 20:49

bmw3987 - proč jeden bod?