Jawa 350/639 (1991)

Vlastník NAPY
Vloženo 27.1.2013
Aktualizováno 27.1.2013

Zatím jsem s ní velmi spokojen, ikdyž hned od začátku na ní bylo pár vad, ale u které by se s tím nedalo počítat. =)

MZ ETZ 251: Jsem spíše příznivcem jawky, ikdyž po pár potížích co mi zamotaly hlavu, tak si myslím že MZ by byla v tomhle jednodušší.

První dojmy - Když jsem na ní sednul, tak se mi zdála docela těžká a bál jsem se i celkem rozjet, v životě jsem na ničem takovém nejel. Nu nakonec mi majitel řekl že byla položená a táhla k jedné straně. Docela jsem to i pocejtil, ale nečekal jsem že mi to dal s prázdnou nádrží, takže jsem hnedka musel tlačit cca 400 m . Ale tak stalo se, dolil mi palivo a jelo se dál. Potom mi to prostě nedalo a zkusil jsem ji trošku otevřít šoupátka a v tu ránu to byl velkej nezvyk. Nápor větru oproti činské motorce. A mohl bych k tomu psát dále.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych nejspíše nedoporučoval nižší osobám, je docela mohutná, vysoká a těžká. Je hlavně potřeba ji dobře udržovat, je to dvoutaktní motor, občas vyčistit výfuky , lejt pořádnej olej a né M2T , občas si to zkusí nějakou neplechu, ale jinak je to velmi výdržnej stroj.

Doplňky na motorce - Žádné extra doplňky momentálně nejsou, ale sami se můžete podívat že je to takovej mišmaš součástek. Motor je z typu 639, kapotáž z 640, budíky a světlo z 638. Prostě mixík, ale nijak mi to nevadí.

Pokaždé mě dovezla, kromě první ho dne, vlastně i po dvou mesících co se kouslo ložisko na klikovce, ale ustál jsem to. Pak 2x jsem jel jenom na jeden válec, bylo to takový rozhašený, nějakou chvíli mi trvalo než jsem to dal trochu do pucu. Ale nemůžu si na ní zatím stěžovat. Najel jsem na ní během toho roku pomalu cca 10 000km. Nějaká chybka se občas vloudí, ale je to přeci jenom jawa a k jawě toto patří !

NAPY
NAPY napsal 03.04.13 v 22:51

:D tak jakože si zatím nelze stěžovat, chudáček, za zimu jsem na ní ještě nesáhl, pořídil jsem si silnější a na jáwku se jen práší ... ale to půjde ..

Dráťa
Dráťa napsal 02.02.13 v 00:50 2b.

Jo, semtam nějaká drobná chybka jako zadřená klikovka, to je u jawy celkem normální Natři to nazeleno a hoď to do kopřiv

Sema
Sema napsal 28.01.13 v 14:22

Rozhodně jsi udělal dobře, žes pořídil Jawičku a ne MZ Ať Ti slouží k plné spokojenosti, Jawám zdar

cebeer
cebeer napsal 28.01.13 v 12:41 10b.

Vždycky mě potěší, když mládí jezdí na starých Jawkách. Držím palce, ať šlape.

FreeRider.A1
FreeRider.A1 napsal 27.01.13 v 21:19 10b.

Jo pěkný peklíčko , mohu i doplnit jako spolujezdec ,že místo pro druhého je pěkně komfortní a uspořádání úchytu kufru a tvar nádrže jsou velmi dobře umístěné a tvarované i pro prudké brždění a tím pádem záchyt spolujezdce :D