Malaguti Madison 150 (2001)

Vlastník mirsil
Vloženo 27.1.2013
Aktualizováno 27.1.2013

Lehký a přitom prostorný a pohodlný skútřík se spolehlivým motorem, velkým úložným prostorem pod sedlem a výbornou ochranou proti nepřízni počasí

Motorka koupena od soukromá osoba

První dojmy - Pohodlný posez s možnost natažení nohou dopředu, dostatečný prostor i pro vyšší postavy díky větší konstrukční velikosti a robustnosti podvozku kvůli osazení řadou motorů až do 400ccm, přestože bylo pod 10° tak díky kompaktní kapotáži nikde netáhlo, díky váze 150kg snadné manévrování při jízdě a manipulace na místě, jednoválec, takže trochu přenos vibrací do kapotáže, maximálka 120 dle tacho.

Po prodeji mopedu Manet Korado na kterém jsem nalítal za prací za 7 let kolem 50 000km a změně zaměstnání jsem potřeboval něco samozřejmě opět na dvou kolech ke stejnému účelu, tedy na příměstské dojíždění do práce asi 800km měsíčně. Ovšem něco trochu rychlejšího a s kapotáží, protože jsem jaksi zpohodlněl nebo co.
Takže nějaký skútřík, no a hned mi padl do oka Malaguti Madison kvůli nádherně povedenému designu, přiměřené velikosti a váze a spolehlivému motoru Yamaha s malou spotřebou. Pak jsem ještě přečetl nějakou pochvalnou recenzi, zapátral v inzerátech a v únoru
2008 jsem jeden ojetý kousek nadšeně přivezl z ValMezu po vlastní ose domů. No a to nadšení mi vydrželo 4 sezóny a 33 000 bezproblémových kilometrů. Jak už to bývá, chytlo mě to, začal jsem víc jezdit po výletech a po srazech, poznal jsem hodně dobrých lidiček v jedné stopě, kteří postupně přecházeli na silnější stroje a 10kW přestávalo stačit ...
Bohužel slavná skútrařská firma Malaguti už neexistuje, ale náhradní díly jsou stále dobře dostupné.

istonbike
istonbike napsal 27.01.13 v 18:59 10b.

Madison je opravdu velmi elegantní a praktický skůtr a pokud dobře sloužil tak si 10b zaslouží