Jawa 350/638 (1990)

Vlastník Fazer-FZS
Vloženo 25.1.2013
Aktualizováno 3.7.2017

Červená,blýskající chromy jawa 350/638

MZ ETZ 251: Nebyla v okolí do 100 km žádná slušná.

První dojmy - Jawu jsem dobře znal,dělal jsem na tomto typu autoškolu a měl 250/471 na pojíždění po obci. Takže jsem přesedl na drobet výkonnější a rychlejší motocykl.

Motorku bych doporučil pro - Jistě pro obdivovatele a fandy značky Jawa.

Doplňky na motorce - Na Jawě mi chyběl voltmetr,takže jsem ho instaloval a doplnil orig. kapotáží. Další drobnosti,digitální tachometr a teploměr.

Jawu jsem koupil z důvodu srdeční záležitosti z mládí. Rodiče tomu nefandili,motocykl jim nesměl přes práh a já snil o červené 638. Uteklo dlouhých 15 let až na ni přišel správný čas a já si ji koupil ten můj sen z mládí.
Moto mělo v den koupě něco málo přes 23000 km,nenapadená domácím kutilem,nebouraná,chromy krásný,akorát pár škrábanců na nádrži asi od zipu.
Postupem času jsem ji v zimním čase rozdělával a procházel,měnil,opravoval a vylepšoval. Nakonec jsem to završil montáží bezkontaktního zapalování Vape.
Jízdní vlastnosti Jawy bohužel zaostaly na konci 60tých let jak po stránce brzdové soustavy,výkonu motoru i rám nebyl to ideální.
Přesto všechno ji mám moc rád,chtěl jsem ji v 18 letech,ale nestalo se sen se splnil o 15 let později. Co ji nelze upřít je nesmírně pohodlné sedadlo je široké a dá se na něm vydržet sedět dlouho. Rád bych napsal,že Jawa v noci krásně svítí o proti některým i modernějším motocyklům.
Podařilo se mi na ni loni najet krásných 2800 km,pěkné výlety jsme udělali. Jako opravdu pro mě jeden z nej.zážitků byla ostrá jízda na Masarykově okruhu v Brně.

Jelikož jsem byl nejslabším článkem v našem moto gangu tak jsem si koupil Yamahu FZS 600 Fazer,abych nebrzdil kolegy. Když jedu sám na klidnou vyjížďku,beru Jawu která lépe zvládá díry v silničkách 2 a 3 tříd. Na dálkovou už Jawu netrápím sice se s ní dá 90 km/hod držet,ale není to ono. Proto přišla FZS 600.
Jawu beru na moto srazy je hezká,líbí se což mi dělá radost. Jak jsem výše napsal je to srdeční záležitost

sidar
sidar napsal 15.09.13 000 17:14

rozumím Ti, mám to podobně pěkná jawice ať dobře a dlouho slouží

fichtlrider
fichtlrider napsal 15.09.13 000 15:09

Tak ta je nádherná Hlavně na tý fotce z Krucemburku

Fazer-FZS
Fazer-FZS napsal 03.02.13 000 20:40

To jo byl jsem jediný,ale užil jsem si to na 100% . A na Jawě tam prý snad ani nikdo nejel,takže jsem unikát,dokonce mi tam za svodidly i někdo fandil!!!