renocar_unor

Honda ST 1300 Pan European (2005)

Vlastník pee_tee
Vloženo 20.1.2013
Aktualizováno 23.5.2018

Pohodlný parník (nejen) na dlouhé cesty

Motorka koupena od Peacemaker - max.seriózní jednání

BMW R 1200 RT: RT ve stejném ročníku a výbavě = PanEuropean + 40.000,-

První dojmy - Když stojí, má rozměry (a váhu) menšího autobusu. Po rozjezdu se z ní stává poslušná a hravá mašina s obrovskou mírou komfortu.

Zkusím se tentokrát oprostit od přílišného pocitového hodnocení a jen co možná nejvěcněji popíšu jednotlivé stránky této mašiny... přesně v jejím japonském duchu.

Proč tento stroj? Chtěl jsem po předchozích zkušenostech silný, pohodlný cesťák. Původně to měl být opět BMW s modelem 1200 RT, ale když mi cestu zkřížil PanEuropean, zvítězil rozum nad srdcem a také cenový rozdíl 40.000,- za totožný rok i stav ve prospěch Hondy vs. BMW.

Jízda, motor, brzdy, podvozek... - velmi komfortní, a to zejména díky skvělému a pružnému motoru a dobré ochraně jezdce, pohodlnému sedlu,velkým kolům, vyšším řídítkům, dostatku odkládacích prostor i kapacitě kufrů... Brzdy výborné - ABS i centrál je skvělá věc i s ohledem na suchou váhu 320 kg. Podvozek není tak dobrý jako byl u BMW, ale i tak zvládá dobře všechny nástrahy našich cest a celkový dojem je víc než dobrý - po rozjezdu se ztratí dojem velké hmotnosti (při brždění si ovšem musí člověk rychle vzpomenout! ). Motor je jednoznačně to nejlepší na téhle motorce - sametový chod, síla, pružnost...a díky rozvodům píská jak kdyby to mělo turbínu ) Spolujezdec rozhodně nestrádá, dá se svěže zvládnout 400 km i víc v kuse bez jakékoliv známky přesezného zadku či nepříjemně zatuhlých zad, rukou, kolen...

Sice se mi nepovedlo být úplně strohý jak jsem chtěl, ale to je přesně povaha téhle motorky. Není to zpočátku úplně srdcová záležitost, nemá takové to charisma jako jiné a mnohem 'vulgárnější', motorky, je to zkrátka takový ten přesný japonský strojek na první pocit jako by bez duše... Ale na druhou stranu si vás vždycky bude hýčkat pohodlím, výkonem, nadčasovým vzhledem a naprostou spolehlivostí, takže jí tu malou 'bezpohlavnost' rádi rychle odpustíte!

Scorpi750
Scorpi750 napsal 10.06.15 v 15:48

Poslušně hlásím nový přírůstek na Dobré vodě resp. Stará Pohurka. 1300 v.r2002

wsbk
wsbk napsal 05.05.15 v 14:33 10b.

VOJTA750
VOJTA750 napsal 18.10.13 v 18:09 10b.

Fakt pěkná motorka.10b.

pee_tee
pee_tee napsal 16.09.13 v 20:20

Peacemaker & Jurope> ) Čau kluci. Jj, krásný důkaz toho, že Svět je malej!

Peacemaker
Peacemaker napsal 14.09.13 v 19:59

JUROPE> Ahoj, jo jo, byl jsem to ja. Na Faro porad vzpominam, cela ta cesta byla paradni. Uvidime, kam se podivam pristi rok, mozna bych to dal znovu.