Sachs Ultra 80 SW (1983)

Vlastník Spr1ng
Vloženo 13.1.2013
Aktualizováno 13.1.2013

Přesněji Sachs Hercules 80. Dvoutaktní vodou chlazený jednoválec. Dva kotouče vepředu, buben vzadu. Luxusní přestavba :)

První dojmy - Jelikož to byla moje první motorka, měl jsem z ní respekt. Motorka sama o sobě moc nevážila, byla malá a pohánělo ji cca 10 kobylek. Parádně brzdila díky dvěma kotoučům ve předu. To někdy nenadchlo, protože sedlo bylo šikmé a hned jsem byl na nádrži :D

Vždy jsem měl z motorek respekt, ale miloval jsem je. Kolem mých 10ti let jsem se vytřískal na pinckovi a od té doby jsem motorku nechtěl vidět. V pubertě však, když kolem mě jen projela motorka, celý jsem zářil. Ze strachu a z finančních důvodů jsem věděl, že nesednu na žádné dělo. Sachs se jevil jako dobrá volba pro první motorku.
Z prvého pohledu vypadá komicky, ale uměla se pořádně "nasrat" :D Se sto kilovým chlapem se postavila na zadní a když jsem to viděl, nevěřil jsem vlastním očím :D Motorka je přestavba ze staré silničky. Jak je na fotkách tak takhle jsem ji koupil kromě toho předku. Upravoval jsem jen předek včetně světla apod. Motor byl převrtán z 80 na 90, zkrácený rám atd.
Byla to malá svižná potvora která vytáhla i 120. O téhle motorce bych mohl psát eseje. Jezdil jsem na ní 2 roky a zažil s ní mnohé. Snad bych neměl ani jediný zápor. Jediné do čeho jsem zasahoval byla elektrika, protože motorka byla stará a karburátor, který jsem akorát vyčistil. Do motoru jsem nikdy nezasahoval(jen převodový olej jsem měnil). Motor neskutečný držak. Po nějaké době, když už jsem se naučil jezdit, jsem občas motorce dával zabrat a ona mě snad nikdy nenechala.
Na svou první motorku mám dobré i špatné vzpomínky, protože přeci jen to byla moje první a úrazům jsem se nevyhnul :)
Bohužel jen jedno foto, protože je to dávno co jsem ji měl a zbyla mi asi jedna fotka :(

Vycho
Vycho napsal 14.01.13 v 14:12 10b.

Nápodobně umě,jakákoliv motorkakromě projede,moje oči sou jak splašené, jelikož takynejsme žádný boháč,pomalinku se propracovávám k silnějším a silnějším. Přeji hodně pohodových najětých kilometrů