ČZ 125/476 (1971)

Vlastník balllooo
Vloženo 12.1.2013
Aktualizováno 12.1.2013

ČZ 125 sport s osdesátých let s olejovým čerpadlem.

Motorka koupena od Je kámošky - Mám jí půjčenou

První dojmy - Objevil jsem tuto motorku u kamarádky v garáži v zuboženém stavu. Byla tam odložena před třiceti lety na odpočinek. Před dvěma lety jsme jí vyndali a začala důkladná očista. Motorka měla najeto pouze 1500 kilometrů takže se zachovala zcela nenapadená kutilem.

Začalo to důkladnou očistou stroje a všech důležitých částí. V nádrži třicet let starej benzin to byla chuťovka a pěknej puch. Použil jsem ho na mytí motoru ale smrdělo tak hrozně ze to nešlo dlouho vydržet. Potom olejová nádržka olej v ní jako kaše. Po sundání víka abych se podíval na čerpadlo bylo vše jako nové. Čerpadlo jsem zprovoznil a funguje parádně. Moc mě potěšilo že otec kamarádky namazal všechny chromy jakýmsi filmem a ten ho dokonale zakonzervoval jen výfuk to odnesl nejvíc. Nevěřil jsem tomu když jsem jí viděl poprvé ale chromy jsou parádní.
Jinak se s ní jezdí skvěle podvozek je nádherně tuhý a na to že je to stopětadvacítka tak to se mnou upaluje dobře jen do kopce je troch dýchavičná. Musí se prostě porádně vytočit a na maximálku jsem s ní jel s kopce 115 km/h.

kozídechinson
kozídechinson napsal 19.01.13 v 18:32 10b.

Stará láska nerezaví...,patinu stáří nejlépe ponechat a kráska se stane klenotem...

MimoCZ
MimoCZ napsal 15.01.13 v 19:58

Moc krasna Zetka. Gratuluji

cebeer
cebeer napsal 13.01.13 v 16:46 10b.

Motorka mého mládí. Je to parááááááda.

Vycho
Vycho napsal 13.01.13 v 16:19 10b.

DejvGSR
DejvGSR napsal 13.01.13 v 09:27 10b.

Taky jako mladej jsem na nečem podobném jezdil. S kámošem jsme honily ČZ 175. Jezdila pěkně a podvozek byl vynikající na tu dobu. Pěkně jsi jí vyčistil. Moc rád bych se zase na něčem takovém chtěl svést.