Honda CBR 1000RR Fireblade (2010)

Vlastník Lapchik-54
Vloženo 3.1.2013
Aktualizováno 16.6.2015

Lehká, rychlá, ovladatelná prostě Honda

První dojmy - První dojmy úžasné málem jsme si sednul na prdel konečně něco co jsme chtěl a nemusel dělat kompromisy.

Motorku bych doporučil pro - Na okruh na cestování nebo jen tak pro radost každý si vybere co potřebuje nějak umí vše nabídnout jestlipak to nebude Honda.

Doplňky na motorce - pár jich má třeba laďák LeoVince GP ,Titax páčky nebo spíš napodobenina,ukazatel kvaltu

Tak konečně první sezona za námi tak má cenu psát nějaké postřehy.

Konečně první zmrzlina po létech strávených na naháčích (GS500,Hornet 600,2x CB 1300) trochu obavy jak budou probíhat přesuny na delších štrekách,ale absolutní pohoda.Kdysi jsme měl letmou zkušenost s 929 ale nikdy na větší vzdálenost potom taky s Hayabusou ta ,ale zase nemá se sportem moc společného snad jen ty kapoty.
No prostě první teplý den vytyčená trasa přes 500 Km co jsme jezdíval s CB1300 tak to bylo potřeba vyzkoušet.Po ujetí asi 50 Km a průjezdem Kravařema jsem myslel,že umřu bolest zápěstí jako prase jsme si říkal co je to za strašný krampl to byl ,ale omyl na vině ne ani tak motorka jako katastrofální cesta(kdo tadyma jel tak ví) kterou jsem dříve tak moc ve vzpřímené poloze nevnímal.Jakmile jsme se vymotal z těch hrozných vesniček a věcného brzdění absolutní pohoda po dopoledni stráveném na Jesenicku Fulencku,Odersku pak Valmezu Bečvách a Bílou domu jsme si lebedil žádná bolest zápěstí nebo rukou prostě to chce dobrý asfalt a určité cestovatelské tempo.Co mě hodně udivilo že zadek to přežil bez proleženin ne jako tomu bylo dříve u CB1300.Takže když cestovat tak na zmrzlině takže tady Faroš hodně zabodoval.
Navíc v poslední sezony jezdím většinou bez manželky tak nemělo smysl držet zbytečně velký koráb na ,kterém jsme se moc necítil .Faroš je pecka na rychlý nedělní výlet typu ráno se vzbudit pěkné počasí člověk si řekne dnes by to šlo ráno vystřelit a na oběd zase doma s rodinou.Jo hold toho času už není tolik a na výlety ve třech se na motorku blbě balí.Navíc mě hodně zaměstnává moje dcera a její ježdění na minibiku.
Další body si okamžitě získal svou ovladatelností a vůbec hravostí nemá asi cenu se dlouze rozepisovat a srovnávat s předešlou CB1300.Sice nejsem nějaký kolentavič ,ale konečně si zatáčky užívám.Taky ta manipulace na místě je úchvatná kdekoliv se sni zvrtnu vytlačím ji aniž bych dostal kýlu.
Hodně rád na ní v garáži i jen tak koukám to, ale asi dělá každý fakt se mi líbí v reálu vypadá o dost líp než na fotkách to mi hodně lidí dalo zapravdu něco je s tou boční linkou kapot na fotce vypadá jako by neměla předek nebo rozpláclý a velkýma světlama ,ale realita je jinde.
Takže když vezmu obecně jsem hodně rád za výměnu ke které jsem se odhodlával docela dlouho.

Alexa-Lexa
Alexa-Lexa napsal 15.02.15 v 09:22 10b.

Maleus
Maleus napsal 15.07.14 v 13:08

Hezká hondice, líbí se mi páč má podobné barvy jak má KTM. Ale jezdím Motorex. Asi bych se ji už dnes bál, provoz není jako kdysi a lidé se rychle mění. Bohužel!!! Hodně šťastných km a návratů k té malé dračici!

mikespikes
mikespikes napsal 01.02.14 v 08:48

za ten výfuk

Tomis1000RR
Tomis1000RR napsal 08.05.13 v 10:45 10b.

vypadá parádně

bypas
bypas napsal 20.02.13 v 08:26 10b.

Drsný, ale přesto krásný stroj. Koukám ...Lutyně? To můžem někam zajet...aspoň ti udělám sparinga pokud budu stíhat. Zdar a ozvi se.