Jawa 50/21 Pionýr (1969)

Vlastník Motojezdec
Vloženo 1.1.2013
Aktualizováno 22.2.2014

Pionýr je skvělá motorka pro ty kteří začínají s motorkami. Je spolehvivá když má motor ve 100% stavu. A je taky lehká.

První dojmy - Byl jsem nadšený protože to byla moje první motorka. Byla to dobrá koupě protože 1000kč za Pionýra s 1024 najetými kilometry byl dobrý kup. A výkon na tak starý stroj bez Go mě taky ohromil.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky.

Doplňky na motorce -

USB

Led světla

Je to super stroj na ježdění po vesnici a je spolehlivý a lehký.

Jízda se zdá být pohodlná pokud nejedete 2hod. V kuse. Brzdy nejsou nic moc ale když do brždění zapojíte obě tak plně postačí. Podvozek taky není nijak nízký a na jízdu po cestě stačí bohatě. Ovladatelnost je dobrá díky nízké hmotnosti. Převodovka není nějak dobře vymyšlená, po rovince stačí ale jak začnete vyjíždět kopec tak se musíte spokojit s dvojkou. Pokud jedete do kopce na 2 určitě nepodřazujte jenom jak slyšíte že to jde dolů, počkejte až budou otáčky úplně dole a pak podřaďte na 1. Mezi 1 a 2 je velká mezera kde by mohla být další rychlost.

Cestovat s pionýrem není nic moc protože po dlouhé cestě se může stát že se něco pokazí,ale dá se opravit vždy a všude.

Boris10
Boris10 napsal 31.08.16 v 08:49 10b.

10 bodov

FilipTrynoha
FilipTrynoha napsal 22.01.15 v 13:26 10b.

Suprový pincek

kokoska50
kokoska50 napsal 18.01.15 v 08:15 10b.

Super pincek jasných 10 bodů taky si ho planuji pořídit

Tommy_Angelo
Tommy_Angelo napsal 12.11.14 v 16:23

Klobouk dolů pardále! taky se mi na jednu 21 v garáži práší možná ji jednou opráším a vyjedem někde spolu

AP53
AP53 napsal 05.11.14 v 21:01 10b.

Za Chorvatsko a mládí majitele jasných 10