Babetta 210 (1989)

Vlastník Kuba402
Vloženo 23.12.2012
Aktualizováno 20.9.2015

Po renovaci super spolehlivý stroj který už nikdy nikoho nikde nenechá. Všichni na to nadávají že se to pořád kazí ale když se o babettu dobře staráte také vás bude vozit všude s úsměvem.

Motorka koupena od Nějaký pán co vlastní servis v Bolaticíc - No skušenosti s prodejcem, ze začátku jsem byl s prodejcem i s babettou spokojen. Po mněsící se to začalo kazit. Prodejce tvrdil že je v super stavu nebyla to vůbec pravda. Jsem si říkal nebudu se dívat na vzhled ale na motor. A udělal jsem kravinu

První dojmy - První dojmy ? No byla to moje první "motorka" takže určitě super. Jízda když jsem ji koupil byla super ale netušil jsem že to může po renovaci jet ještě lépe. Strašně mi vadilo že původní majtel mněl snad všude povolené šrouby a matky a babetta se třásla jen jak to šlo. Přední kolo div že neupadlo drželo na 2 otočkách matky ale to jsem zjišťoval až postupně co vše je třeba a se strojem jsem se seznamoval.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co jim stačí vesnice, mněsto a nepotřebují rychlost ale spolehlivost

Doplňky na motorce - Led světla

Motorka je to vskutku skvělá nedám na ní dopustit všude mně dovezla i s mou váhou která číní něco okolo 110 kg.

Tááák a těď jsem se naštval a začíná renovace!! V předu jsem si dal o 1 zub menší pastorek aby se to se mnou do kopců netrápilo sicež se snížila maximálka ale motor mi to doufám vrátí v životnosti. Na babettě jsem už najel 2 000 km na vesnici nemyslím si že to je moc ale na to že jsem nemněl řidičák a nemohl jsem nikam dále než za kopec tak to je pro mně celkem dost. Jízda je na babettě pohodlná vzlášť když si koupíte lepší olejové tlumiče dozadu s regulací tuhostí. Také má pohodlné sedlo na které jsme si ještě koupil povlak protože po původním majteli jsem tam mněl obrovskou díru. Babettu si člověk nekupuje na rychlost ale jen tak aby ho zavezla občas do lesíka, do obchodu, na nějaký ten menší výlet. Rychlost kterou můj stroj se mnou dosahoval nestoupla výše než na 45 km/h no když jsem tomu dával tak i těch 50km/h ale to už pak nejsou brzdy tak účiné jako při menší rychlosti (o brzdách se zmíním později). Motor je velký držák kolikrát babetta byla motorem (válec ne karburátor) pod vodou a jela. Samozdřejmě že se k tomu musíte chovat nepřetáčet motor když jedee s kopce buďto přibržďovat nebo jet pod mírným plynem, když todle neděláte motor se vám snáz zadře, protože nebude dostávat dost oleje. Brzdy no asi ta nejslapší stránka všech babett když jedete za nějakým autem tak by jste mněli držet aelspoň 12 metrů odstup kdyby náhodou auto prudce zabrzdilo a aby vaše přední kolo neskočilo v nárazníku auta. Ovladatelnost to má dobrou no tak dobře tak chvalitebnou dá se to celkem dobře klopit do zatáček aniž by to někde plavalo. Když máte vymněněné uložení přední vidlice a nejsou tam nijak velé vůle tak ovladatelnost je super. Úložný prostor to je jedna s mnohy výhod babetty. V zadu je nosič ve kterém jsou 2 schránky na nářadí. Na nosič se dá připevnit košík do kterého se vleze nákup, rybářské vybavení, nebo cokoliv jinného, mezi nohama je taky celkem dost místa třeba na balím minerálek nebo další tašku. Spotřebu to má tak nízkou že na nádrž ujedu i 300 km Nádrž to má 3,8l. Takže za 150 kč ujedu 300 km. A to se mi vyplatí . Servis mám u kámoše a něco si spravím doma sám. Jinak já bydlím ve vesnici a ve 12 km vzdáleném městě je servis a prodej nd na skůtry kdysi to byla Babetta ale teď se to jmenuje Moto MaL ale díly na Babetty, Simsony, Mz, ČZ, Pionýry tam maj pořád a dokážou to tam i spravit, udělat výbrus apod. Poruchy to nemá žádné když se k tomu člověk slušně chová ale to už jsem tady psal minimálně 1x . Babetta se cítí samozdřejmě nejlépe na cestách ale polňačky a lesní cesty ji nedělají problém. Znám lidi co na babettách jedou i 2 000 km na dovolenou a jede to nepokazí se to no prostě Babetty nas tady přežijou !

Všechny fotky jsou na http://rc-kuba-rc.r...dnes.cz/Babetta_210/

Lubos92
Lubos92 napsal 24.01.14 v 17:46

Pěkná .

Mitch55
Mitch55 napsal 24.12.12 v 13:10 10b.

Perfektně zrepasovaná Babetta, gratuluji!