ČZ 175/450 (1960)

Vlastník MasterX
Vloženo 23.12.2012
Aktualizováno 2.9.2014

Vloženo: 02.09.2014, Uskutečněno: 02.09.2014, Zhlédnuto: 7x

Tak jsem nahodil pžední vidlici koupenou loni na aukru - lepší chromy, slušný pružiny, neutrhaný šrouby... Kola v uplynulém týdnu dostala nová ložiska, použil jsem ZKL v provedení 2RS, snad chvíli vydrží. Rám mohl být tedy po roce opět postaven na kola... Dostal též novou pružinu stojanu a záchyt stojanu - pozor, replika nesedí, nutno propilovat díru asi o 5mm ve svislém směru Jo a stojan je tam z DeLuxky - kývačkovej tu mám jen z Jawky, a tedy s okem pružiny na špatný straně... a původní ocelák je zničenej, takže dokud nebude chuť mu vyrobit a dovařit nožičky, tak bude v regálu.

Nový motor byl decentně zrepasován, očištěn a instalován do rámu. Karburátor jsem vyčistil, hlavní tryska byla zarostlá a zničená předchozími majiteli, nezbylo než koupit jinou. Bohužel, doma jsem zjistil, že pytlík s nákupem měl nenápadnou asi 3 mm prořízlou díru, takže novou trysku zase nemám.

Jinak se postupně strojí plechařina - povětšinou zničený spojovací materiál nahrazuji z vlastních zásob, resp. ze zásob LIAZu, jen se někde nedaří zachovat 14mm hlavy šroubů, anžto je prostě nevedu. Na tom ale svět nestojí. Kryt řetězu motorka nemá, buď ho časem seženu za rozumný peníz, nebo prostě nebude. (na STK eventuelně klasika z kočárku :) )

V současné době je natažena elektroinstalace z Moto Ústí, docela hezky zpracovaná, jen teda ty vodiče jsou hodně slabý, myslím že až takhle by se šetřit nemuselo. Do kastlíků jsem instaloval průchodky, ať se to hned neprodře. Ještě mě čeká sehnat držák baterky, koukal jsem že turecký repliky vypadaj nějak podezřele, takže buď česká, nebo něco zbastlím já.

Ještě chybí zapojit pár bowdenů, motorka dostala řidítka s krutirukem, průchodky do masky a mám tu připravený nový průchodky řidítek. Klakson jsem vyštrachal lepší chromovanej.

Bohužel je poslední dny hnusně, tak práce poněkud stojí a mě se ven nechce ani za nic.

Fuj, to jsem se rozepsal... No, tak zase někdy.

MasterX (2) napsal 18.09.2014 v 11:53

ale to jen vypadá... už to má teda i přední světlo a vejfuk. Řešej se drobnosti, jako uchycení baterky v kastlíku, chtělo by to ještě pár odpolední času, ale ten nějak nemám... aktuálně se snažím o GO motoru na S22, kde je bohužel taky všechno špatně. :-/

Daviiido (1) napsal 16.09.2014 v 22:19

Ty jo, už i jako motorka to začíná vypadat

• linky, koupen další motor

Motorku jsem dolinkoval, ještě chybí vybarvit nápisy na nádrži. Kvůli stříbrnému podkladu zvolím černé logo, zlatá verze se mi nelíbí. Místy je to trochu uprasené, okraje linek přijdou ještě dočistit a celé díly rozlešti

Vloženo: 18.08.2014
    Uskutečněno: 18.08.2014
  • lak

Číza už je v laku, černá se mi teda stříká dost blbě, člověk na to ani při slušném denním osvětlení nevidí kolik tam té barvy má, navíc vše probíhá v poněkud polních podmínkách, ale jinak jsem s výsledkem víceméně spokoj

Vloženo: 14.08.2014
    Uskutečněno: 14.08.2014
  • stříkáme základ

Tak Standartka je v základu - kromě víček kastlíků, anžto mi došla barva. :-/ Tak příště. pár míst se kitovalo a pár míst se ještě kitovat bude (jedno víko kastlíku, přední blatník, ... ) protože jsem objevil pár novejch

Vloženo: 26.07.2014
    Uskutečněno: 26.07.2014