renocar_unor

Yamaha XS 400 (1984)

Vlastník Márty500
Vloženo 22.12.2012
Aktualizováno 16.5.2013

bla bla bla. Nemam rád krátký popisy, všechno důležitý je rozepsaný níž.

První dojmy - První svezení bylo 19.12.2012 od 15:00 do 19:15 když jsem si jí po ose přivážel z Berouna do Ústí n.L. takže z této jízdy si moc dojmů o motorce nezjistím. Spíš sem se jen modlil aby mi to moc nekouzalo a aby přes mrholení a mlhu bylo aspoň něco vidět.

Motorku bych doporučil pro - Kvůli váze a nedostačujícím brzdám bych jí začátečníkovi nedoporučil, ale na druhou stranu omezenou verzi na 20kw ani někomu kdo chvíli jezdí. Když už tak otevřenou. Je to hezká klasika, ale nefunkční.

Podle fotek v inzerátu vypadala víc než hezky, ale jelikož se prodejce nechal hóóódně lehce stáhnout z 15000kč na 10000kč tak už když jsem si pro ní jel tak sem nepočítal s nějakým zázrakem. Sedl jsem na to a na 400ccm to byla dost těžká neohrabaná mašina. Působila víc dospělým dojmem než Kawasaki GPz 305 kterou jsem měl doposud. Pár much při prvním svezení jsem našel. Chčijící vidle, ztuhlý spojkový lanko,
zabržděný zadní kolo a absolutně nebrzdící předek. No, jsou to všechno jen maličkosti,
vesměs řešitelný věci, hlavně že motor šel jak má, zbytek je pro mě vedlejší. Tak jsem ji teda koupil a vydal se na cestu domů. Po chvíli jízdy a pár zatáčkách jsem si uvědomil že je dost špatně rozložená váha u ní a že si na tenhle typ řídítek ne a ne zvyknout. Zamarád mi tvrdí že to je jen o zvyku a že za to může i ta prosakující vidle, ale mě zkrátka líp seděj vlaštovky. No, celkově porovnání GPz305 a XS400 je u mě na lepšim místě GPz. Když jsem s ní dorazil domů, tak po pár zabloudění atd. to vyšlo na něco kolem 200km a dost mě na to že má být dělaná víc jako cestovní motorka bolely ramena a nohy. Sedět takle s nohama jak na židli mi teda moc nevyhovuje. Kawasaki měla líp řešenej posed, kvalitnější brzdy (2 chlazený kotoučovky odproti Yamaze s nechlazeným jedním kotoučem a váhou o 30kg větší) a líp se mi s ní manévrovalo. Zkrátka dobrý dojem nemám. Snad si na ní zvyknu a nějaký mouchy si vychytam. Vzhledově hezká, ale uživatelsky nic moc.

Tak bohužel, cestování by s tím bylo fajn, ale muselo by to trochu ject. 20KW je opravdu málo a chtělo by to přepákování trochu dozádu, ale investovat do ní se mi nechtělo, tak šla dál. Snad bude sloužit.

Woky
Woky napsal 23.03.13 v 09:55 10b.

Dr.S
Dr.S napsal 01.02.13 v 21:27 10b.