KTM LC4 Adventure (2007)

Vlastník hAjPR
Vloženo 18.12.2012
Aktualizováno 27.12.2013

Nejmladší z rodiny KTM 640 Advíků. Pro mě zatím pole neorané, ačkoli jsem po tomhle modelu pokukoval už dłouhé roky dříve - asi díky sympatiím k Dakaru, kde se dřive proháněly "podobné" 660 Rallye. Takže splněný sen? Nejspíš ano!

Motorka koupena od FIRMA:Jan Koukal - Motokšeft Brno (Brno- - Vynikající zkušenost, vstřícnost, spolehlivost, rozumná dohoda.

Yamaha XT 660Z Tenere: Až příliš kompromisů, složená z levných dílů, podvozek max. na polní cestu, malá odolnost při pádu (např. měkké brýle)
BMW F 650 GS Dakar: Hmotnost, podvozek, vysoká cenovka při přihlédnutí k ročníku. Nicméně to může být skvělá motorka.

První dojmy - Jediná moto ve SVÉ třídě. Poměrně těžko se shání "rozumně" ojetý kus za solidní peníze a zvlášť nejmladší ročník. Vsadil jsem na stav, který je perfektní, a servisní historii a ne na počet km na tachu. Snad se to vyplatí. První dojem je hlavně robustnost a kvalita montovaných komponent. Na to se u KTM dá zvyknout rychle :)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji extrémním cestovatelům dobrodruhům a občasným závodníkům, nebo lidem, jako jsem já = občas na ní jet do práce, občas do Rumunska do hor, občas na nějakou amatérskou navigační rally nebo prostě vyjet v neděli s kamarádama do neznáma a je vcelku jedno, zda kamarádi sedlají ostrý endura nebo 200kg+ :)

Doplňky na motorce - Alu kufry s držáky, původně také trubkové padáky Hepco - šly dolů. Dále SW motech boční stojan, TT plotna, TT zvýšení řídítek, Oxford vyhřivané ručky, kryt předního světla. Doplňky průběžně odebírány a přidávány dle nálady :)

Rád bych zůstal objektivní pro čtenáře, takže si zkušenosti nechám na později, až je fakticky nasbírám :)

Vybral jsem si ji z několika (možná dost subjektivních) důvodů:
- podvozek, off-road schopnosti
- on-road schopnosti nebo spíše "možnosti"
- ergonomie (jsem vysokej a zvyklej na ergo MX motorek)
- dobrá spotřeba + super dojezd na natankováni
- sexy vzhled, ta se prostě musí nechat :)
- Ready To Race: obuje se na drapáky a nic jí nezastaví

miligen
miligen napsal 13.09.13 v 13:38 9b.

miligen
miligen napsal 13.09.13 v 13:38

Krtecek
Krtecek napsal 10.09.13 v 18:01 10b.

Tak ta je naprosto úžasná!! Není co dodat, takovou krásku bych bral klidně jako druhou motorku domů...

lochmic
lochmic napsal 12.01.13 v 14:48 10b.

pernik92
pernik92 napsal 31.12.12 v 16:35 10b.

pěknej kus
asik poslední kvalitní hard-enduro v dnešní době