Honda XRV 750 Africa Twin (2001)

Vlastník Laskyyy
Vloženo 10.12.2012
Aktualizováno 15.10.2014

Tohle je jedna z mála opravdu všestraných motorek,na které se dá jet na nákup,do práce,na 10tis.km dlouhou dovolenou,ale i obout drapáky a prodírat se cestou necestou. Kupoval jsem jí s tím, že k ní připojím sidecar a tak se také stalo.

KTM 990 Adventure R: U KTM nelze v CZ zlegalizovat sidecar.
Ural Ranger 750: Nízká cestovní rychlost.
Jawa 660 Sportard: Nižší výkon než u Afriky
Suzuki GSF 1250S Bandit: Při ceně 169tis.Kč za novou motorku jsem byl ochoten ustoupit od endura,jelikož při stavbě sidecaru lze udělat enduro takřka z čehokoliv, ovšem u Suzuki nelze v CZ sidecar zlegalizovat.
BMW F 800 GS: U BMW je sice možné sidecar legalizovat,ale tak nějak jsem spíše příznivce \"Oranžových\" Motorka to také není zrovna z nejlevnějších a když přišla možnost pořídit si Afriku,z důvěryhodného zdroje,málo km (A hlavně se jim dá věřit), tak bylo rozhodnuto.

První dojmy - Nebylo to pro mne nic neznámého. Už jsem na ní kdysi jezdil,ale teď jsem z ní byl tak nějak víc nadšen,než kdysi. Člověk asi musí k tomuto typu motorek dospět postupně. Mám názor ,že k účelům ke kterým jí chci využívat se jí žádná motorka kromě KTM 990 Adventure a BMW F 800 GS nemůže vyrovnat. Ty jí sice technicky předčí,ale také o to více stojí.

Doplňky na motorce - Sidecar. Motocykl je od základu přestavěn.

U mě bylo rozhodování velmi omezené,protože k motocyklu chci připojit sidecar a to není v naší republice tak jednoduché. Připojit ano,ale zlegalizovat už je těžší. Pokud chce český sajdkárista u nás postavit a zlegalizovat sidecar,tak má na výběr pouze ze značek BMW, Honda, Jawa, H-D, Ural a Dněpr. Pouze u těchto značek výrobce či dovozce spolupracuje při legalizaci sidecaru.

Boro78
Boro78 napsal 16.08.17 v 17:38 10b.

poletucha
poletucha napsal 22.01.13 v 21:41 10b.

Dávám za 10b Afrika je ikona cestovatelů. A zdravím kolegu z Lišova

CB1000R
CB1000R napsal 22.12.12 v 18:49 10b.

Nejhezčí cestovní enduro všech dob! Nadčasová motorka, která nedělá ostudu dnes a ani za pár let nebude. Škoda jen, že není trochu silnější motor... Ale už teď vím, že mi bude stát jednou v garáži :)

radek89
radek89 napsal 13.12.12 v 23:50

parádní kus a krásný foto

poli651
poli651 napsal 12.12.12 v 20:14 10b.

Jo Jo na sajdu jsme zvědaví všichni Tak ať vše dopadne podle tvých představ a budu sledovat tvůj profil, protože až sajda bude k této vynikající motorce hotová, tak to musím vidět naživo Ať se daří!