Yamaha WR 200 RD (1992)

Vlastník Frantas
Vloženo 9.12.2012
Aktualizováno 9.9.2013

Továrně votuzený DTčko co jelo, brzdilo, fungovalo. Škoda že je to taková raritka. Ale našel se kupec, a já potřeboval na španělku tak je pryč.. Snad se bahno za nedlouho zase do mé garáže vrátí.

Gas Gas EC 300: Třístovku jsem nevzal kvůli malé nabídce na inzerci, respektive kvůli financím. Za tu cenu jsem tam WR nechat nemohl.

První dojmy - Velký DTčko .. Opak je ale pravdou. Nakonec to s DTčkem pořádně nemá společnej ani ten motor :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro aktivní houbaře co nechtěl uřvaný zastaralý čtyřtaktní agregát, ale moderní lehký dvoudobý motocykl co po lese neplaší veverky.

Doplňky na motorce - Zadní světlo s podblatníčkem pro RZ od Acerbisu.

Za ty prachy jsem ho tam nemohl nechat. Sice malinko prošlý kutilem, nejspíš hodně padlý ze stojánku na levou stranu. Prsíčko je nepoužitelný, uplně ohlá stupačka až se promáčkl rám, pokroucený lešení. V celku ale nic vážnýho.

Na první pohled je to opravdu továrně votuzený DT 125R. Motor vypadá že spodek bude mít totožnej (co jsem zatim z venku poznal) Má pouze jiný spojkový víko (spojka je ovládaná ze strany spojky jako u KMX a ne skrz motor jak u fichtla)
Převodovka je malinko tupější než u DT, ale snáší snáz řazení bez spojky. Patrně důsledek krátké převodovky. 80km/h na šestku je vyžší cestovný rychlost. Maximální otáčky pak vrcholý někdy těsně nad 100km/h (ale od 90 už se motor jen tvrdě přetáčí) Takže za dva přes spojku de jak fík, trojka ještě celkem v pohodě, a na čtyku člověk musí pomoct tělem, ale ještě se zvedne.

Na jízdu je to opravdu jak horský kolo, brzdy celkem hezky citlivý, podvozek by člověk řek že by stačil z fichtla. Jak je pocitově lehká. Předek malinko tužší, zadek malinko měkčí. Ještě bude chtít poštelovat.
K tomu hezky tichoučký bez nutnosti motor točit, takže do lesa ideál. Nadruhou stranu když člověk vyjede z lesa a naloží tomu, tak jsou slyšet hezky ale decentně koně a motor se ochotně vytáčí a táhne a táhne.

Škoda že se nedělali dýl .. Byla by to parádní motorka pro lidi co si prošli 125ccm.. Páč opravdu funguje, a přitom stále neni nijak extrémě náročná na údržbu nebo spotřebu.

Frantas napsal 18.12.12 v 12:59

no na mrtvý bych nejezdil

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 17.12.12 v 16:49 10b.

Moc pěkná motorka vypadá i živá

Frantas napsal 14.12.12 v 20:23

Tak to ani netušim že je

vojtik88
vojtik88 napsal 14.12.12 v 17:39 10b.

pěkny kus muj sen je wr 400 taky 2takt

Frantas napsal 09.12.12 v 17:36

Bez prsíčka jsem jezdit nechtěl, tak jsem alespoň narychlo zbastlil totok. Výsledek i mě překvapil.. Zdá se být lepší než-li od výrobce