Yamaha FZS 1000 Fazer (2002)

Vlastník Sidi24
Vloženo 9.12.2012
Aktualizováno 19.3.2013

Čo dalšie ? Návrat k starej láske. Nakoľko som mal bohužial nehodu v lete a z mojej GSX-R bola totálka, mesačný pobyt v nemocnici bol dosť dlhý na rozhodnutie čo príde dalšie, vošba padla na moju lásku zo začiatku nového tisíročia. Litrový Fazer.

První dojmy - Prvé dojmy boli naozaj super, pri jazde som mal úsmev ako prasknutý melón, možno aj preto že to bolo po nehode a 4 mesiace čo som konečne poriadne jazdil na motorke ale každopádne mi padla hneď do ruky.

Motorku som si vybral aj preto lebo pred 8 rokmi bola mojou prvou motorkou Yamaha FZS 600, takže trochu som aj vedel do čoho idem a potrebujem teraz motorku hlavne na nedeľné výlety, na kávičku, cestu do práce a občas tomu podkúriť a chcem sa pozrieť aj niekde ďalej do Európy.
Litorvý Fazer ma oslovil hlavne dizajnom ktorý sa mi stále veľmi páči a už hore spominanými potrebami. Do staršieho ročníka som šiel aj kôli finančnej situacii ale úprimne, mne sa stršie FZS páči viac ako nový FZ1. Nastalo každovečerné sledovanie inzercií a čítanie recenzií na internete. Na Slovensku je bohužial týchto motoriek dosť málo tak v inzercii nieje veľmi z čoho vyberať a nakoľko naša vláda schválila úžasny zákon o poplatku pri registrácii tak padla aj možnosť doviesť motorku zo zahraničia. Jednu nedeľu som však natrafil na inzerát kde predávajúci bol dokonca z blízkeho okolia, hoc cena za motorku bola trocha vyšie môjho rozpočtu, ale neváhal som a šiel sa na ňho pozrieť. Z garáže na mňa vykukol smutný vínovo červený Fazer ktorý v sezóne najazdil 300 km a tak musel len smutne stáť v tmavej garáži, čo mimochodom bol aj dôvod predaja a majiteľ mi to všetko zdokladoval servisnou knižkou. Zistil som že má malu preliačinku na nádrži čo mi bolo vysvetlené pádom v malej rýchlosti, vymeneá predná kapotáž a opäť zdokladovaná oprava a ukázal mi aj starú kapotáž, čo ja osobne by som nemenil lebo bola poškodená minimálne. Tak motorku som začal prezerať už veľmi podrobne spoločne s kamarátom, nič viac sme však nenašli a tak som sa bol previezť na skúšobnú jazdu a všetko v poriadku čomu som sa potešil a nakoniec som sa dohodol na kúpe, aj cena sa upravila na môj rozpočet vďak zisteniu že bol na zemi. Musím spomenúť že namotorke bola nová reťazovka, vymenený olej, pneu 90 %, nová batéria všetko zdokladované. Motorka mala na tachu 33 820 km a vo výbavičke aj pádaky, klín, laďák, ukazovateľ zaradenej rýchlosti, alarm a vyhrievané rukovete.

Motorku som kupoval na konci jeseňe a tak som na nej stihol najazdiť 1200 km. Prvé dojmy sú veľmi pozitívne, bol som sám zvedavý ako sa budem cítiť nakoľko pred tým som už mal 2 x R1 a naposledy GSX-R K5 čo boli iné stíhačky. Ale Fazer mi padol do ruky hneď po prvých km a ja som si začal užívať hlavne posed, do zákrut ide pekne, nenútene, pri ozaj ostrejších prejazdoch zákrut je však trošku nervózny, s čím som však aj rátal po prečítani mnoho recenzií, ale to mi nevadí nakoľko to není superšpot. No kľukaté cesty je s ním jedna nádhera jazdiť. Motor ťahá pekne od 3000 otáčiek, len je tam trošku slabšia odpoveď na plyn, ale aj stýmto som rátal nakoľko je to karburátor a ja som 6 rokov jazdil na striekačkách. Tlmenie sa mi zdalo postačujúce ale zvažujem na další rok zakúpiť progresívne pružiny. Spotrebu som urobil zatiaľ 6,5 litra ale tých pár km som jazdil agresívnejšie. po tých 1200 km som dolial 1 dcl oleja no po tu prečítanych vašich skúsenostiach by to malo byť OK.

Na záver len že som ozaj zatiaľ spokojný, neočakával som od tejto motorky zázraky,predsa len už doba pokoročila, ale som viac ako pozitívne prekvapený, teším sa na novú sezónu a na poriadne výlety v sedle tohto možno aj deduška ale so srdcom týnedžera

context
context napsal 23.11.14 v 10:01 10b.

moc pěkně sis sním pohrál , tak ať ti dlouho slouží a přejí krátkou zimu

Kovca
Kovca napsal 28.02.14 v 14:43

Nádhera

vena1
vena1 napsal 06.01.14 v 21:56 10b.

Úžasná kombinace prostě nádhera.

sirr
sirr napsal 07.12.13 v 07:05 10b.

hezké nevšední provedení a hlavně kvalitní a čistá práce! SUPER

semtunovej
semtunovej napsal 10.09.13 v 10:29

Opravdu VELICE pěkné barevné zpracování, sed sem na zadek