Jawa 350/632 (1990)

Vlastník Potok01
Vloženo 5.12.2012
Aktualizováno 5.12.2012

Po dvaceti letech motorkářské abstinence jsem se v létě roku 2009 rozhodl, že zase začnu jezdit. A jak jinak než na osvědčené a nenáročné Jawě 350.

První dojmy - Jede to, vrčí to krásným a všem známým zvukem. Tomu, kdo je patriot a nehodlá trhat rychlostní rekordy, kdo má trochu hlouběji do kapsy, ten na starou dobrou Jawu nedá dopustit.

Po dlouhých letech bez motorky to byl první a myslím že poměrně logický krok. Hned po koupi jsem si pořídil VAPE, abych nemusel zápasit s kladívky, která jsou již překonaná a začal jsem jezdit. Během pár týdnů jsem natočil přes 3000 km. Docela jsem na tom ulítl a zjistil, že motorkaření je vskutku jako droga. A taky jsem se v ní začal šťourat. Tu s úspěchem, tu méně úspěšně. Taky jsem se s ní vydal v létě roku 2010 na akci Muži na Jawě do Francie. Dojeli jsme do Angers a já ještě až do Cellier, až k hrobu Louise de Funése. A taky zpět. Přes 4000 km za 12 dnů. A všechno Jawička vydržela.
Když jsem si pořídil Transalpa, ještě nějaký čas jsem jezdil střídavě na obo motorkách. Obě jsem miloval stejně. Ale srdce mi lámalo, že jednou zadnicí můžu jet jen na jedné. A tak jsem o Vánocích 2010 Jawu prodal. Do Prahy-Vršovic a s těžkým srdcem...

Vycho
Vycho napsal 06.12.12 v 08:26 10b.

Pěkná

Milan1963
Milan1963 napsal 06.12.12 v 02:14 10b.

Pěkná, třeba se k Jawě ještě někdy vrátíš.