renocar_unor

Aktualizováno 31.7.2016

Deník motorky
Nalezeno 13 záznamů

• Setkání přátel veterán klubu Kroměříž

V sobotu 6.8.2016 se na Velkém náměstí v Kroměříži konalo setkání přátel veterán klubu. Tož rozhodl jsem se, že se taky zúčastním. Ještě v pátek v 9 večer jsem měl shozený válec a dělal nějaké poslední úpravy. Podaři

Typ: Sraz
    Vloženo: 11.08.2016
    Uskutečněno: 06.08.2016
  • Utěsnění hlavy a další drobnosti

Protože mi foukalo pod hlavou, tak jsem ji spolu se známým shodil, trošku vysoustružil, zabrousil a utěsnil tmelem pro vysokokompresní motory. Pod hlavu bylo dáno nové papírové těsnění. Při této příležitosti byly také za

Vloženo: 11.08.2016
    Uskutečněno: 05.08.2016
  • Opravené šavle!

Hotovo, konečně mám opravené šavle. Stálo to sice ranec, ale je tam udělaný nový tvrdochrom, pouzdra na míru, nové převlečné matice atd... Taky se mi podařilo sehnat nové pružiny, ty staré už byly unavené :-) Nalil j

Vloženo: 29.07.2016
    Uskutečněno: 29.07.2016
  • Konečně mám kolínko!

Milý deníčku, ne, opravdu jsem nedal na Zetce koleno, takové blázen zase nésu! Včera jsem si udělal malý výlet k Uherskému Brodu a známý mi daroval původní kolínko mazání zadní kyvky! Konečně jej mám a může zkrášlit

Vloženo: 05.06.2016
    Uskutečněno: 05.06.2016
  • Dobové rukavice a brýle

Od jednoho nejmenovaného místního uživatele se mi i podařilo získat původní a nikdy nepoužité rukavice a brýle! Jsou krásné a zejména vůně rukavic je neopakovatelná, kam s hrabe dnešní kůže... Teď ještě prohrabat ša

Typ: Koupě
    Vloženo: 02.06.2016
    Uskutečněno: 02.06.2016
  • Totální repase předních vidlic

Tak a DOST!!! Motorka od oleje, boty od oleje, nohavice od oleje, přední kolo od oleje, přední brzda od oleje, přihlížející a fanynky od oleje... Došla mi trpělivost a po dlouhém hledání, kdy mě všichni posílali k

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.06.2016
    Uskutečněno: 02.06.2016
  • Oprava, nové pneu

Tak a další závada - umlátily se mi závity přichycení předního blatníků k vidlici... takže byly navařeny nové :-) zároveň se asi po 35 letech odporoučela do věčných lovišť zadní duše - a motorka bez duše je k ničemu!! Př

Vloženo: 09.07.2015
    Uskutečněno: 09.07.2015
    Tachometr: 2000km
  • Nová přední pneu

Přední kolo bylo vycentrováno a má novou duši i pneu:-) |-) Také bylo třeba zabrousit dolní šroubky uchycení předního blatnílku, které drhly o buben, ale i to je minulostí.

Vloženo: 05.04.2014
    Uskutečněno: 05.04.2014
  • Nová přední pneu

Po chvilce ježdění jsem si všiml, že přední kolo hází jako prase. Sundal jsem ho, nechal vycentrovat a bohužel jsem se musel rozloučit se Barum hadovkou :-( Holt bezpečnost je bezpečnost. Nahradil jsem jí novou 3.0 x

Vloženo: 26.02.2014
    Uskutečněno: 26.02.2014
  • Dokonáno jest :D

Po 2 letech rozebírání a skládání je hotovo :-) Konečně, po 30 letech to ve staroušovi opět zahřmělo a motor se rozběhl, chytá na první našlápnutí neřád jeden. Teď už jen pár detailů jako je vycentrovat přední kolo a

Vloženo: 22.09.2013
    Uskutečněno: 22.09.2013
  • Kauza karburátor

Když už jsem si myslel, že je všechno hotovo, volal mi pán, co mi Zetku kompletuje, že karburátor je tam nepůvodní. Nejenom že nemá žádné označení, ale nikdo prý ani neví, z čeho by ten neoriginální karburátor mohl být.

Vloženo: 06.09.2013
    Uskutečněno: 06.09.2013
  • Kompletace

Protože nemám skoro žádný čas na to, abych motorku dal do kupy a současně nechci, aby byla rozdělaná do šroubku a ležela jen tak v garáži, rozhodl jsem se, že si ji nechám složit na zakázku. V průběhu několika týdnů

Vloženo: 04.08.2013
    Uskutečněno: 04.08.2013
  • Rozebírání

Přestože starouš vypadá na fotkách docela hezky, při důkladnějším seznámení jsem zjistil několik velmi vážných nedostatků, které mě přiměly ke kompletnímu rozebrání motorky. Pěkně šroubek po šroubku jsem ji postupně roze

Vloženo: 20.11.2012
    Uskutečněno: 20.11.2012