Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1991)

Vlastník Hoždy
Vloženo 11.11.2012
Aktualizováno 2.12.2014

Velké silné enduro,universální využití, hooodně muziky za malej peníz.Už jí mám doma přes 2 roky a jsem sním nadmíru spokojen :D

První dojmy - Pořádnej kus biku, na kterým si nejspíš rozbiju řádně hubu.Po prvních pár km jsem se ujistil že je to velice slušně ovladatelná a dotažená mašina,až na ty slabý brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého s výškou víc jak 180cm :DDD

Doplňky na motorce - Padací rámy ve předu i v zadu, laděná koncovka výfuku, zvednutá řídítka, hliníkové blastery Racetech, upravená světla-změna patic na H4, vyměněné přední pružiny za progresivní, zásuvka na 12v, mřížky na předních lampách-proti odlétajícímu kamení od kolegů:D

20.11.2012 Ze začátku mi přišla těžká a neohrabaná,ale tyto dojmy po prvních km úplně zmizely.Je to enduro s kterým se dá bezproblémů cestovat a to i ve dvou.Jelikož je tato motorka stavěná na dlouhé cesty,brzy zjistíte, že nedělní projížďka kolem komína Vás bavit nebude.Má to však jednoduché řešení - cross pneu a jde se řádit do lesa.V terénu se snadno vyrovná i novým mnohem dražším mašinám ba i naopak je kolikrát vycvičí:D

18.12.2013 Takže z jamčou už jsem hodně pokročil-vím co jsi můžu dovolit:D, na silnici je tato motorka absolutně blbuvzdorná, na naše rozbité okrsky i náramně rychlá (pozor na slabé brzdy) samozřejmě alfa i omega je zvolení vhodného pneu. Já na klasické ježdění jak sólo, tak i ve dvou používám zadní Mitas E09 a předek Mitas E07.Někdo by mohl mít pochybnosti, že toto terení pneu nemůže na silnici dobře fungovat, nicméně moje zkušenosti jsou takové, že nemám sebemenší problém je sjed až do hran a jediná situace kdy se motorka začíná chovat nevhodně je až když obrušuju stupačky:D Jelikož silnici jezdím minimalně párkrát do roka-slouží pouze k přejezdům mezi offem, tak nemá pro mě smysl obouvat čistě silniční pneu. Tohle pneu je vhodné pouze do doby, než potkáte pár ostřílených nadšenců mastodont enduro offu z Boxer morava. Pak zjistíte že tyto pneumatiky jsou tak max na silnici, pole, louky a lesní dálnice :D Tudíž přezouváme předek Mitas C11 a zadek Mitas C02. To už je panečku jiná. Hranice motocyklu se dostávají úplně za hranici lidského chápáni a kdo neviděl, nebo nezažil akci tipu : Krocan, Bejby špunty, ATAW, Touratech adventure days, tak vůbec nemá představu kolik zábavy, adrenalinu a dobrodružství se dá na těchto strojích zažít. Mám ostrou cross, ale ježděni offu na těžkém enduru nejde ničím nahradit- je to třída sama pro sebe:D

Scalio
Scalio napsal 11.01.19 v 17:08 10b.

Super barevná kombinace

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 15.06.17 v 07:31 10b.

velmi pekna super tenerka!

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 07:35 10b.

Hříbek
Hříbek napsal 02.12.14 v 10:28 10b.

Pěkný fotky evidentně je využitá na 100% a na všech površích tyto stroje který dávají za málo poněz hodně muziky jsou nejlepší áť slouží a dělá jen radost

perak89
perak89 napsal 06.03.14 v 15:44