Suzuki DL 650 V-Strom (2012)

Vlastník APALUCHA
Vloženo 9.11.2012
Aktualizováno 12.6.2019

Deník motorky
Nalezeno 29 záznamů

• Rozloučení

Přišel čas Č. Musím jít o dům dál. Zůstala mě doma nevyužitá motorka a je to opravdu dobrý bike na to aby někomu stál v garáži. Tato motorka musí stále jezdit a nejlépe cestovat. https://img.motofotky.cz/upload/images/

Typ: Prodej
    Vloženo: 12.06.2019
    Uskutečněno: 27.05.2019
  • Oprava zadního kola a výměna pneu

Není to vyloženě oprava, spíš kosmetická obnova. Při výměně pneumatiky v Bosně, jsem bohužel narazil na servisáka, který to jaksi neuměl. Výsledkem byl poškrábaný disk. Moc jsem to neřešil, jelikož byla to výměna v ceně

Vloženo: 11.02.2019
    Uskutečněno: 15.05.2018
  • USB zásuvka

Několikátá expedice za námi a my musíme nabíjet. Jelikož rádi na cestách natáčíme a to si žádá několik baterek a nabíjení i během dne, tak jsme si chtěli rozšířit možnost o nabíjení jak z 12V zásuvky, tak z USB zásuvky d

Vloženo: 10.02.2019
    Uskutečněno: 20.10.2017
  • Korutany 2017

Podařilo se mě urvat pár dní a doma jsem je trávit nechtěl jižní Rakousko byl cíl. Cesta vedla přes Německo, kde jsem navštívil Orlí hnízdo a poté rovnou na Grossglockner a na vodopád v Krimmlu. Tam mě zastihl už sníh, t

Vloženo: 09.02.2019
    Uskutečněno: 10.09.2017
  • Rumunsko 2017

V Rumunsku jsme byli již dříve, ale na motorce je to něco jiného. Menší výlet po krásách Rumunských hor a trocha toho pobřeží. 31 dní na cestě a 9000 kilometrů v sedle přes úchvatné rumunské silnice. Samozřejmě jsem nev

Vloženo: 09.02.2019
    Uskutečněno: 15.07.2017
  • Tankvak Enduristan

Jako první tankvak jsem měl Givi T 480. Opravdu slušný tankvak na cesty, ale měl jsem s ním problém a to, že jakmile začalo pršet, tak okamžitě byl tankvak celý mokrý a nechtěl moc schnout. Pravda je, že měl v sestavě pl

Vloženo: 26.11.2017
    Uskutečněno: 15.04.2017
  • Oprava krytu motoru

Po dlouhé cestě v Albánii a jedné cestě která je hodně špatně sjízdná a neznalost off-roadu zapříčinil špatně a to velmi špatně naohýbaný kryt motoru. Po dlouhé debatě kdy jsme řešili, že ho asi sundám na cestu Albánie

Vloženo: 26.11.2017
    Uskutečněno: 05.11.2016
  • Albánie

Už když jsem přemýšlel, že začnu "cestovat", tak mě napadla Albánie. Všichni o ní mluvili tak špatně a mě to akorát přemluvilo, že tam musím. Druhou expedici jsem zvolil v horším datu, tudíž jsem jel kompletně sám. Naj

Vloženo: 25.11.2017
    Uskutečněno: 26.07.2016
  • Oprava GPS

Člověk chce odjíždět na dovolenou a motorka nechce. Navigace přestala dobíjet. To vytvořilo větší problém než jsem chtěl. S navigací jsem trochu srostl a dobře se mi s ní jezdí a proto jsem další dovolenou chtěl prostě j

Vloženo: 25.11.2017
    Uskutečněno: 19.03.2016
  • Off-Road stupačky

Chtěl jsem zlepšit trošku sezení na motorce. Sedlo je opravdu komfortní, tak mě napadlo nové stupačky V-Strom je má takový uzoučký a chtěl jsem něco i na Off-Road. Off-Road nejezdím, ale co kdyby :-D Nakonec jsem vzal

Uskutečněno: 23.01.2016
  • Přední tlumiče

Tak hned co jsem dodělal zadní tlumič v předchozím deníku: Výměna tlumiče Jsem už při prvních jízdách s novým tlumičem zjistil jak špatný přední teleskopy jsou. Doslova propadali co nejvíc to šlo. Chtěl jsem úpravy př

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 19.12.2015
  • Nový tlumič

Hned po druhé expedici jsem věděl, že s moto něco je. Jízda přestala být vynikající a začala se projevovat velmi nepříjemná houpavá jízda. V zatáčkách byla velmi nesrozumitelná a udržení stopy bylo velmi obtížné. Nejdřív

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 05.12.2015
  • Umístění tubusu

Už při první jízdě s kufry mě trochu trápil prostor mezi rámem a motorkou. Moc velký aby byl prázdný a nevyužitý. Nakonec jsem se rozhodl pro nějakou brašničku. Textilní brašna u místa tak mastného by byla katastrofální.

Vloženo: 21.11.2017
    Uskutečněno: 28.11.2015
  • Výměna přední pneu

Po dvou expedicích je přední pneumatika už sjetá. Bohužel jsem nejdřív nebyl rozhodnutý do čeho jít. Přemýšlel jsem nad Mitas E-07 Dakar. Nejprve jsem už ji chtěl brát, ale pak jsem koukal na hodnocení a trošku jsem se r

Vloženo: 21.11.2017
    Uskutečněno: 28.11.2015
  • Oprava Topcasu

Po chvíli na cestě jsem zjistil, že mám problém se zavíráním topcasu. V továrně špatně nainstalovali zadní panty. Napnuté víko začalo ničit zámek, takže oprava. Musel jsem tedy panty sundat a převrtat díry na zadní stran

Vloženo: 20.11.2017
    Uskutečněno: 14.11.2015
  • Oprava konektoru

Tak bohužel je to tu zase. Při rozlučce sezóny, který pořádal Touratech se zase nerozsvítili hlavní světla. Je mě jasné, kde to je a o co jde. Při prvním ohledání jsem zase objevil to stejné místo. Naše oprava byla dobrá

Vloženo: 20.11.2017
    Uskutečněno: 10.10.2015
  • Bosna a Hercegovina - Montenegro

Moje první expedice s motorkou. Nakonec jsme najeli 5500 km a překonali nejvyšší bod na motorce 1880 metrů nad mořem. Jelikož to byla první cesta,tak jsem byl strašně rád, že se na expedici připojil i kámoš "Medovnik ".

Vloženo: 27.08.2015
    Uskutečněno: 27.08.2015
  • Nový hliníkový topcase

Jelikož mi přestal vyhovovat topcase od Givi, tak jsem si na V-Stroma sehnal do sady další hliníkový kufr. O velikosti 38 L a ve stejné povrchové úpravě jako boční hlíníkáče. Plotna se vyměnila za plotnu, takže do půl h

Uskutečněno: 27.09.2014
  • Opravy po dovolené

Po 9000 km se projevili na motorce pár chyb. Né akutní ani rozsáhlé. Přesto nám dali zabrat :-D . Zadní brzda Jednou na cestě mi přestala brzdit zadní brzda. Ale než jsem si toho všimnul a zjistil jsem tuto závadu,

Vloženo: 22.10.2014
    Uskutečněno: 20.09.2014
  • Karelia - Murmansk

Tak nakonec se to povedlo. Ujel jsem 9 000 km za 32 dní. Jeli jsme v posádce: známý ve VW Busík, rodiče v obytném autě a s jedním psem :-) a já na V-Stromu . Každý vyjížděl jiný den a sešli jsme se až v Estonsku u tr

Vloženo: 19.10.2014
    Uskutečněno: 25.08.2014
  • Příprava na výjezd.

Tak jsem si připravil trasu do Ruska, která měří cca 8000 km. Pojedeme přes Pobaltí a trajektem do Helsinek. Středem Finska k Norsku a u města Kirkenes přejedeme do Ruska. Odtud zamíříme k Murmansku a poté podél vody do

Vloženo: 19.10.2014
    Uskutečněno: 01.07.2014
  • Instalace blasterů

Jelikož na dlouhé cesty potřebujete ochranu rukou a při pádu ochranu motorky. Moje další volba padla na chrániče rukou. Rozhodl jsem se pro Barkbusters od SW-Motech. Naprosto famózní design (y) Instalace nás trochu z

Uskutečněno: 04.06.2014
  • Výměna oleje

Vzduchový filtr hotový a nás čekala naše první výměna oleje. Vše jsme měli nakoupené a sehnali jsme si od Castrolu 10W-40 4T. Motorku jsme dali na stojan a pomalu jsme se do toho pustili. Operace rychlá a pohodová :-

Uskutečněno: 09.03.2014
  • Kontrola vzduchového filtru

Celá operace trvala asi 4 - 5 hodin. Musel být demontován celý předek, kromě palubní desky a světla. Nádrž musela jít dolů a pod ní se schovával náš vzduchový filtr. Ten se vyčistil a šlo se vše namontovat zpět. https

Vloženo: 19.12.2014
    Uskutečněno: 02.03.2014
  • Doplňky hliníkových kufrů

Hned po prvním výletě jsem si říkal, že si je ještě trošku doladím kufry :-DD Na každé expediční motorce se mi líbí kanystry na kufrech, a tak jsem si je objednal i s držáky. Do víka kufru jsem si dal síťku a do druhé

Uskutečněno: 26.10.2013
  • Normandie

Jelikož jsme nevěděli kam, tak jsme se rozhodli pro výlet do Francie. Přesněji Normandie a Bretaň. Jeli jsme obytným vozem a motorky jsme měli na vleku. Celkem jsme ujeli 2500 km a poznali Francii z nového úhlu. Zázn

Uskutečněno: 01.08.2013
  • Šumava

Dohodl jsem se s kámoši, že vyzkoušíme společnou jízdu na Šumavu. V plánu byl pouze víkend, ale nakonec jsme zůstali pět dní. Já na V-Stromu, kámoš na Banditu a další na TDM. Zkusíme co zvládneme. Jízdu tam jsme absolv

Uskutečněno: 06.07.2013
    Tachometr: 2000km
  • Cestovní doplňky

Tak první co jsem samozřejmě na motorku nainstaloval bylo rozšíření zrcátek, jelikož jsem nic neviděl. Ty jsem vzal od Suzuki Hamouz, co nabízeli rozšíření od fa SW-Motech. Kufry Touratech polepené a připravené. Rovnou

Vloženo: 10.06.2013
    Uskutečněno: 28.02.2013
    Tachometr: 1900km
  • Instalace hliníkových kufrů

Od koupě motorky jsem chtěl nainstalovat nějaké kufříky. Něco s čím se dá dojet dál. Do plasťáků se mi nechtělo, ale moc se mi líbili hliníkové kufry na starém Stromu K9. Poprvé jsem hliníkové kufry od fa Touratech viděl

Vloženo: 14.01.2015
    Uskutečněno: 31.12.2012