Yamaha XJR 1200 custom (1997)

Vlastník Rommer85
Vloženo 29.10.2012
Aktualizováno 27.12.2014

XJR jsem vždy chtěl, a bylo mi úplně jedno jestli 12 nebo 13-cku. Když se naskytla možnost zakoupit, již přihlášený dovoz moc jsem neváhal.

Suzuki GSF 1200 Bandit: nakonec jsem dal na sen z dětctví :)
Yamaha XJR 1300: v tu dobu nebyla žádná pěkná, která by se vešla do mého rozpočtu

První dojmy - docela to jde, ale jak na první pohled vypadala že bude bez investic tak nebude, min. chce nechat seřídit tak uvidíme jak to dopadne, počkáme na jaro, přez zimu zkusim poladit, jestli to nepomůže tak jarní servis to jistí. Tak jarní servis za mnou, investice nemalá, ale doufám že se vyplatila, namontována Dynojet kit, nové rozvody, svíčky, olej, pár uprav neřestí karburátoru a různých neřestí, naladěno na brzdě. Lape 122 koníku při 8500 a krouťák 110nm/6300 .

Motorku bych doporučil pro - Moto jede pěkně, je to přece jen moto z přelomu 90-tých let, tak se k němu musí přistupovat i tak ho posuzovat, porovnávat ho s dnešními naháči nemá vůbec cenu, ale narozdíl od těch dnešních motorek, Je to motorka, která se pořád ještě musí řídit, kroutí se a je těžká jak kráva :).. ale kdo ji má tak ví co chce! Věřim, že mi dáte za pravdu. Prostě moto, které ačkoliv jich je jak mraků není ničím výmečné si získalo srce mnoha motorkářů a motorkářek! "Pravý velký naháč - srcem, duší a svými neřestmi"

Doplňky na motorce - padáky, brzdiče z R1, filtr KN, dynojet kit,

Co se týká spotřeby, reálně cca 8l při ostré jízdě si, ale veme i 12l, jestliže vám někdo tvrdí že jezdí za 5l tak mi věřte, že kecá! Když chce opici tak ji prostě musíš dát banán, a kdo jezdí tak ví, že na spotřebu se nejezdí, i když je určitě milé, když se můžete projet bez průvanu v peněžence :)..

Co se týká jízních vlastnosti moto je dobré, ne výborné ale dobré.. na manipulaci je prostě těžké no ono skoro 256kg je prostě 256kg,

Co se týká zatáček, tak jede pěkně jelikož je těžíště o trochu výše než např. u kapotovaných motorek, tak se nemusí tak padat do zatáček, na přesun zprava do leva reaguje svižně, a nedělá ji větší problém svižně projet serii zatáček.., ale nic se nesmí přehánět, supersport to prostě není .. :) -

Co se týká sedačky na opravdu nemá chybu, sedí se parádně ani po 200km v sedle se cítíte jak kdyby jste vstali z křesla..to je prostě paráda..

Celkově se na XJR jezdí pěkně, já nejsem žádný závodník, tak ani nezaznamenávám pověstné kroucení rámu, jede se na ní pěkně i se spolujezdcem, minulý rok jsem na ní objel celou moravu s plně naloženýma brašnama a vakem, ani jsem tam těch 80l navíc nazaznamenal, zadek byl v pohodě žádné křeče apod.. o to přeci jde! Poslušně přidá když je potřeba, nezalekne se horších okrsek ani polní cesty..

Aktualizace létu 2014:
Moto nakonec přestříkáno do pěkné červeno-vínové barvy, pod lak nalepeny polepy yamaha, samolepky monster a zelené proužky šli pryč.

Dočkala se repase zadní kývné vidlice a výměny ložisek, výměně celé spojky a odstranění otevřených výfuků a podařilo se i sehnat původní výfuky a nechal jsem přečalounit sedlo do černé,

Myslím že to kočce pomohlo a je to zase opět stará dobrá XJR s trochou vylepšení, protože Dynojet a KN filtr, stejně tak jako brzdiče zůstali na svém místě.

Momentálně je na prodej, ale jestli se neprodá, tak to přes rameno lámat nebudu a pojede se mnou další sezónu, konec konců už jsem toho vyrepasoval tolik, že z ní mám v rámci možností nové moto :) tak těch pár blbostí bych se přes zimu ještě vyměnil :).. uvidíme, buď z jara bude dělat radost někomu jiném, nebo bude těšit stále mě..

Co na to řikáte myslím? Že to byl krok správným krokem!

Raptík
Raptík napsal 30.10.12 v 22:11

Pěkná motorka, jen by mě zajímalo, kolik ti dávají za tu reklamu na tu limonádu?? Já bych si to tam nedal ani za nic!

sidar
sidar napsal 30.10.12 v 19:52

parádní nahotina a s nálepkama ´monster´ musí být ještě brutálnější, než v sérii 10b

cebeer
cebeer napsal 30.10.12 v 16:41

I když sedlám jiné mašiny, tahle klasika se mi moc líbí. Tak hodně štěstí.