Suzuki DR 125 (1997)

Vlastník Kaduhaz
Vloženo 19.10.2012
Aktualizováno 22.8.2014

Chtěl jsem na začátek něco slabšího a mrštnýho do města, což...se mi povedlo sehnat, vypadá "starší" než je a neni tak slabá, jak by člověk myslel.

Honda XR 125: cena
Yamaha DT 125 R: 2T

První dojmy - Na živo vypadala mnohem líp, než na fotkách, krásně zachovalá. První jízda mě nadchla, nečekal jsem, že pojede tak ochotně. Na okresce nejede pomalejc než okolní auta, ve městě zase ze semaforu vyjíždí první. Jednička mi příjde trochu krátká, musim hned řadit jak blbej. Ale jakmile tam padne dvojka, tak to až do šestky jede klidně..

Zkušenosti jsem zatim sbíral především na fichtlu, poslední rok i na Suzuki DR-600. Takže ted vlastně sedlám její zmenšenou verzi. Porovnávat je asi nemá smysl, šestikilo táhne trochu jinak.
Infikovanej tim, jak si všichni na dvacky stěžujou, že nejedou, jsem na ní sednul a k mýmu překvapení se rozjela a jela krásně svižně. Malá lehká, do města ideál.
Proti ostatním 125kám je mnohem levnější, jinou jsem bohužel ještě nesedlal, takže výkonově nemůžu porovnávat.

Další zkušenosti a postřehy/fotky přijdou s časem.

Tak po zhruba čtvrt roce, co je u mě, se podělim o další postřehy.
Za tvrzením, že do města je super, si stojim. Je vážně lehká, prima se ovládá, no problemo. Jenom přední brzda mi přijde trochu gumová a je za ní potřeba pořádně vzít. Zkusim na jaře vyměnit hadici za nějakou opletenou a uvidíme. Mimo město výkonově trochu pokulhává, drží se mezi autama, ale na předjetí to neni..Ale zase mě překvapila, že ve dvou do kopce jede 60kou, čekal jsem tak 40.
Maximálně jsem jel 80 z kopce, podle informací v ní je namontovanej ten idiotskej omezovač na 80 km/h, ale zase se ho bojim "vykuchnout", abych to nepřetočil ten motůrek. Holt si budu prdlat a za rok pořídim větší.
Spotřeba pohodová, neměřil jsem, ale nádrž je furt plná
Takže zatim klady převažujou nad zápory, takže spokojenost.