Kawasaki VN 1700 Classic Tourer (2012)

Vlastník Gcmar
Vloženo 18.10.2012
Aktualizováno 17.2.2014

Krásný, pohodlný a pro cestování výborně vybavený koráb silnic - to je velký vulcan. Jízda na něm? To se nedá popsat, to se musí zažít!!!

Motorka koupena od Liberty Sharjah - Když se bere, co zrovna je, je vše v pohodě. Jakmile ale člověk chce něco přiobjednat nebo dodělat, nastává

První dojmy - Tato motorka ve mně vzbuzuje emoce už když k ní přicházím. Obrovský kus ladných křivek doplněných moderními technologiemi. Hned při prvním nasednutí jsem se cítil jako doma v obýváku. Neuvěřitelně pohodlné křeslo, všechny ovladače na dosah, příkladná ergonomie. A ta první jízda... Krom mé nejistoty na malých kruháčích (problém spojovacího článku mezi řídítky a sedadlem, ne motorky) jsem si připadal, jak kdybychom už spolu něco nacestovali. Prostě zážitek od prvního do posledního okamžiku.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil každému člověku který rád cestuje (i na delší vzdálenosti) po civilizovaných krajích, člověku který dokáže náležitě ocenit komfort, který mu Vulcan přinese a člověku, který dává přednost bublání krajinou před návaly adrenalinu při každém předjížděcím manévru.

Doplňky na motorce - V základu jsou padáky, čelní štít i nožní deflektory, kufry. Plánuji světelnou rampu, držák na zavazadla vzadu, kožený tankpad a předkopy.

Pro Vulcana jsem se rozhodl, protože mi na můj jezdecký styl vyšla kategorie cruiser jako nejvhodnější. Po přečtení mnoha recenzí a návštěvě několika výstav a showroomů bylo téměr jasno. Pokukoval jsem po Vulcanu VN 900 LT. Náhoda tomu však chtěla, že zrovna na skladě byla tahle kráska VN 1700 Nomad a prodejce nabídl velmi dobrou cenu. Jakmile jsem tohoho NOMÁDA poprvé uviděl, nebylo co dál řešit. Nejraději bych na něm rovnou odjel.
Sice jsem si chvilku ještě musel počkat, ale už je doma. Záběh se nám pomalu chýlí k polovině (800 km), tak přidám i pár prvních poznatků. Asi největší šok jsem měl z neuvěřitelného pohodlí. Křeslo místo sedačky, obrovský větrný štít, takže žádné foukání a neuvěřitelné ticho. Motor si jen tak klidně poblafává, přesto výkon a zejména krouťák je hodně znát. Zvuk je možná pro někoho až moc tlumený, ale mně plně vyhovuje. Přeci jen rád cestuji a představa, že po delší cestě musím hned navštívit ušního specialistu... Brzdy a podvozek jsou myslím více než dobré. Zejména s použitím obrovského brzdného efektu motoru nemusím mít o brzdy obavy ani při hodně dlouhých sjezdech.
Hodně mě překvapila příkladná ovladatelnost téhle né zrovna nejlehčí mašiny. Jakmile se člověk rozjede, naprosto ztrácí pojem o váze. Zatím se jen trochu bojím manévrů v malé rychlosti - najíždím si skoro jako s kamionem. Manévry na místě nejsou s mojí váhovou kategorií téměř žádný problém, ale přesto to chce trošku přemýšlet při parkování.
Vulcan VN1700 Nomad je dle mého názoru příkladem praktičnosti a využitelnosti pro cestování. I spolujezdec má neuvěřitelné pohodlí - sedadlo i opěrka. Po stranách jsou dva velké, pevné plastové kufry (samozřejmě zamykatelné). K pohodlí na delších cestách pak může přispět i tempomat či pro nás zapomnětlivé i automatické vypnutí blinkrů. Krom větrného štítu je motorka v základu vybavena i nožními deflektory, takže na ní opravdu vůbec nefouká. Velikost sedadla i ploten (plotny má i spolujezdec) dává možnost měnit posez naprosto dle libosti. Při velikosti mašiny a výbornému těžišti řidič téměř neví o spolujezdci i když se jedná o urostlého chlapa.
Motorka je stále ještě v záběhu, ale zatím se nám daří průměrná spotřeba kolem 6l/100 km. Na delší cestě to bylo 5,8.

Oldáno
Oldáno napsal 17.11.12 v 20:51 10b.

Nenapadá mě, co bych k tomu dolal, je to paráda...každopádně 10b.

mirin40
mirin40 napsal 21.10.12 v 15:48 10b.

Zdarec, k tomu zvuku no... mašina má být slyšet ,mám najeto nějakej pár tisíc s laděnýma výfukama a ušního doktora jsem ještě nepotřeboval asi síla zvyku jinak moc pěkný stroj apřeji hodně km bez nehody

lazysnail
lazysnail napsal 21.10.12 v 11:37

Parada. Za 10, samozrejme.
palo

VladaM
VladaM napsal 20.10.12 v 21:18

Výfuky každý na jedné straně!

Raduzzo
Raduzzo napsal 20.10.12 v 19:03 10b.

nadhera za 10B