PROFIL MOTORKY

Yamaha XJ 550 (1981)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 14.10.2012
Aktualizováno 11.2.2014
Zobrazeno 2869x
HODNOCENÍ PROFILU OD 6 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Krásný youngtimer na takové to delší ježdění, když EDA nebo 477čka nestačí.

Více fotografii

První dojmy - Pohodové svezení i možnost razantnější jízdy. Na svůj věk velice živý motor. Jen musím ještě seřídit karburátory a podtlaky. Ideální pro jízdu mezi 90-130 km/h. Maximálka 177km/h je ale také dosažitelná.

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv, kdo vyznává více pohodovou jízdu, než adrenalin při 180km/h na tachometru.

Doplňky na motorce - Laděné výfuky Sito, Zadní tlumiče Koni, řídítka typu M, 12V zásuvka, motokufry Krauser made in Western Germany :)

Recenze

V poslední době jsem se poohlížel po něčem silnějším, než co mám doma. Chtěl jsem něco na delší výlety a taky něco, co když zaparkuju na ulici, tak se nemusím bát, že to tam druhý den nenajdu. Přeci jen Céčko chytnu do obou ruk a odnesu :)
Nechtěl jsem kupovat nic nového, takže jsem pátral po nějakém klasickém motocyklu. Má představa byla asi takováto: Čtyřtakt, dvouválec nebo čtyřválec, objem 400-700ccm, výkon okolo 50k, aby se s tím dalo jezdit i 50 ve městě. Asi to znáte, sice se říká, že to, co má pod 100k není motorka, ale zkuste si na tom pak jezdit ve městě. Je to za trest. Chtěl jsem něco relativně lehkého a obratného. Objevil jsem tohohle youngtimera - Yamahu ve verzi Seca. Je to pěkná klasika, která ani moc nevybočuje z mého veteránského vkusu.

Motor startuje na první drc starteru. Svítí to, troubí to a brzdí to. Světe div se - brzdí i motorem. Člověk je z dvoutaktu naučenej na úplně jiný způsob jízdy :) Ale abych jen nechválil. Rosí gufera přední vidlice, takže bude potřeba je vyměnit. Je odpojený palivoměr a čidlo oleje. Jedná se ale jen o kabeláž, takže s tím by neměl být problém. Byl zatuhlý třmen levého předního kotouče. Ten už je OK.

Jinak bude potřeba celkové očištění a vypucování ráfků.
Kompletní galerii, dobovou recenzi motocyklu a technické údaje najdete tu:
http://jawarmaniak.wz.cz/motorky/seca.html

Fotky jsou ještě od původního majitele...


16.11.2012
Všechny problémy s elektrikou jsou již zdárně opraveny. Největší problém byl dané dráty dohledat. Jsem zvyklý na ČS stoje, kde je elektrický svazek složený tak možná z 20 drátů. Tady je to pod nádrží skoro, jak v elektrárně A to je ještě relativně jednoduchá motorka s karburátory. Nekoná se tak žádná ŘJ, čidla a palivová pumpa...
Opravil jsem už i protrhlé polstrování sedačky, natřel odřené páčky řídítek, vyměnil brzdovou kapalinu a vzduchový filtr. Zbývá vyřešit gufera přední vidlice a vyměnit olej.


Sedlo před opravou

A po opravě. Zbývá ještě prasklinu zaretušovat černou barvou.

Opravené místo je vyrtušované.


6.1. Olej a filtr jsem vyměnil během Vánoc. Origo tam patří 2900ml oleje. Ale vypustil jsem přes 4l černé břečkyJežíšek mi naježil 12V zásuvku. Aniž bych o tom něco věděl dopředu , tak jsem koupil relé a patici. Už je na motorce. Mám to napojené přes 10A pojistku a relé ji sepne až po otočení klíčku. Nehrozí tak, že mi nějaký nenechavec vyzkratuje baterku nebo mi ji vymlátí. V případě potřeby půjde kdykoliv odmontovat (žádné zásahy do elektroinstalace).Ušil jsem si z kůže a koženky futrály na výbavu a nářadí. Nehodnoťte uměleckou úroveň, ale funkční stránku věci..
Před Vánocema jsem koupil dobové motokufry Krauser. Musím vyrobit držáky na XJéčko.


19.4.2013
Připraveno na sezónu


Začal jsem pracovat na držákách kufrů. Základní tvar je poheftovaný. Teď už jen důkladně vyvařit, přetryskat, do laku a hurá na mašinu.


1.6.2013
Držáky jsou dokončeny, nalakovány a kufry nasazeny. Staré Krausery ke starému XJéčku opravdu skvěle pasují.

update 11.2.2014
Ježíšek naděloval i xjéčku, kterému jsem dopřál nové víko motoru (púvodní bylo křáplé) a nevyšisovaný podsedlový kryt. Čekáme na novou sezónu.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
XJ500
XJ500 napsal 31.08.17 v 21:57

XJ Legends

Bum
Bum napsal 23.03.17 v 21:52 10b.

Pista69
Pista69 napsal 13.08.15 v 02:15 10b.

paráda

Více komentářůTOPlist