Aprilia RSV 1000 Factory (2004)

Vlastník Jindřej
Vloženo 12.10.2012
Aktualizováno 4.4.2024

Big bore 1103 ccm - zlý Italský superbike poladěný u strejdy Amanna

Ducati 999 S: RSV mě nečekaně chytlo, V60 magnesium je takový pěkně naštvaný

První dojmy - Po řadových čtyř- a tříválcích jsem si brousil zuby na pořádné véčko. RSV se mi dlouho líbilo a když jsem narazil na tenhle kousek, po vypnutí všech mozkových obvodů jsem si pro něj zajel.

Doplňky na motorce - 1103 ccm by Amann
Zkrácený sekundární převod
Přepákování PP
Supersprox + D.I.D.
lámací páčky
a pár dalších zajímavých věcí ...

Italská krasavice s nadčasovým a neokoukaným designem, podvozkem od Öhlinsu, brzdami od mistrů z Bremba a naštvaným dvojbuchem, vystajlováná trochou karbonu.
Jeden z posledních Amannů tady u nás.
Po první testovací jízdě jsem ten zážitek už nedostal z hlavy, takže jsem ji prostě musel koupit. Jede jako prase...
O RSV se traduje, že je to divokej hulvát se zlým motorem a skvělým podovzkem, kterýmu chybí výkon. S toule úpravou už ne.

Motoricky super, dole nic extra ale nahoře jede jako splašený kladivo. Už seriová rsv jede nahoře na V2 celkem hezky ale díky těm 103 kubíkům je to o dost jinde.

Podvozek jako fošna, na hezkém asfaltu labůžo, toho tady u nás ale bohužel moc není.
Brzdy v sérii super, s monobloky ještě o kus lepší.

Posez jak známo nic extra příjemného, je prostě třeba tahat.

Celkově je potřeba jezdit hodně rychle, aby si to člověk užil, nějaké cestovní poskakování není to, co by pilota i motorku nějak bavilo.

Některé odborné magazíny rsv zařazují do výběrů nejbestiálnějších biků historie a maj recht. Je to zlej zmetek, na kterým se nedá v klidu jen tak jezdit.

2015 - Tak Amann už slouží kamrádovi, takže ho budu mít pořád pod dozorem ale nastal čas jít dál...
O měsíc později, kamarád Amanna rozebírá na prvocinitele….

Gonzo

Jindřej napsal 12.03.14 v 18:40

Ten motor má v tomhle stavu nalítáno asi 4500 km a zatím žije

Bu_back
Bu_back napsal 12.03.14 v 16:37

pěknééééé s tím převrtáním to musí být zlo na dvou kolech... co to udělalo s životností motoru? netrpí až moc?

motobiky
motobiky napsal 04.02.14 v 16:51 10b.