Triumph Tiger 1050 (2007)

Vlastník Čičin
Vloženo 1.10.2012
Aktualizováno 11.10.2017

Pohodlnější, živější a zajímavější než malej Strom. Přes zimu jsem provedl několik úprav a montáží doplňků na nadcházející sezónu.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - naprosto spokojen

První dojmy - První dojmy byly rozpačité, měl jsem z litra respekt. Rychle jsem si však zvykl.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, kteří chtějí na motorku naložit kufry a pohodlně cestovat i ve dvou.

Doplňky na motorce - padací rám SW-Motech, hlavní stojan SW-Motech, vyšší plexi Givi, boční kufry Givi - 45 litrů, 12 V zásuvka, teploměr v podobě cyklo computeru. Vyhřívané gripy Oxford. Hliníkový box na kompresor.

Zatím se jen seznamujeme a máme najeto asi 1500 km. Jak jsem psal již u Stromka, od motorky očekávám svezení, jak do práce, tak i na delší cesty ve dvou. Nadšení z motoru o 49 KW vyprchávalo s každou další letošní vyjížďkou a znovu jsem začal pročítat recenze, zkušenosti a tipy. Není snadné najít univerzální motorku na naše, ne příliš, a ne všude kvalitní cesty, na kterou naložíte kufry a ještě bude mít dost síly na zábavné svezení. Projel jsem se na několika dalších motorkách a myslel jsem, že favoritem bude Triumph Tiger 800, ale jen do chvíle, než jsem se na něm svezl. Nakonec vyhrál litrový Tiger.
Když ho srovnám s DL 650 V Strom:
Pohodlnější pro jezdce i spolujezdce, lepší ochrana nohou před vodou, horší ochrana před větrem a mnohem zábavnější motor s dostatkem síly a krouťáku.

Doplnění zkušeností po třech měsících:
Tak jsem už na Tygříkovi najel téměř 4.000km. Na Stromovi jem najel za necelé dva roky něco málo přes 20 tkm. Měnil jsem právě proto, že jsem chtěl něco co má lepší zrychlení a větší krouťák. Jezdím často ve dvou a delší trasy, zavazadla dám na Tigera stejně jako na Stroma. S přítulkou se shodujeme na tom, že výměna Stroma za Tigera byla dobrá volba. Tiger je mnohem lépe ovladatelný na cestě (v terénu jsem nejel ani se Stromem - polní a lesní cesty nepočítám, to kudy si troufnu, dá i Tiger) a taky stabilnější. Rozhodně však, na rozdíl od Stroma, Tiger opravdu jede! Po rovině, do kopce, v jednom a hlavně i ve dvou! Akorát jsem se musel naučit správně pracovat s meziplynem, řazení nižších kvaltů (3-2-1) je někdy na můj vkus příliš hlučné, ale chce jen cvik a trénink. Převodovka u Stromka byla tišší.
Spotřeba při stejném stylu jízdy a na stejné trase - asi 150 km: na Stromovi jsem měl 4,8 na Tigerovi 5,6litrů. Ale zase jsem se musel naučit pracovat s plynem, první vyjížďka byla za 6,4.
Na manipulaci na místě mi přijdou obě motorky stejné, i když Tiger se (asi) díky širším gumám o něco hůř tlačí po trávě, co mám u garáže. A váhově jsou na tom obě také skoro stejně: V Strom 220kg, TT 228kg (dle TP).

Přes zimu byl čas na montáž doplňků (viz doplňky). Před hlavní sezónou ještě přibude kovová schránka na kompresor. Až bude, dodám fotky.
Tak už jsou fotky
Hliníkový box slouží skvěle a bez problémů. Za sezónu 2013 jsme s Tygrem najeli něco málo přes 15 tisíc km. Po celkem 45 tisících km už si zasloužil vyměnit řetězovku, tak ji v říjnu dostal:

Po téměř pěti tisíc kilometrech v sedle během 14 dní jsme s přítulkou došli k názoru, že bude potřeba vylepšit sedlo. Tak jsme ho nechali přešít a vybavit gelem a letos vyzkoušíme:

Letos se dalo jezdit skoro celou zimu, ale bylo chladno na ruce, tak přišli na řadu vyhřívané gripy Oxford. Připojení provedeno přes originál připravený konektor pod kapotou a přikoupené relé, takže fungují na spínačku.

Trinnlee
Trinnlee napsal 30.11.15 v 22:05

pěkná oranžáda...at slouzí

tomixx
tomixx napsal 12.05.14 v 16:22 10b.

krasavec

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 29.03.14 v 22:07 10b.

Suprová střela gratulejšn a mnoho dalších km v pohodě

Petr_TA
Petr_TA napsal 21.11.13 v 21:27 10b.

Moooc pěkná
Do jara chci pořídit taky 1050