Cagiva Elefant 750 (1996)

Vlastník Anti
Vloženo 30.9.2012
Aktualizováno 29.6.2015

Historie se opakuje,stará láska nerezaví,aneb občas vstoupíš po druhé do stejné řeky...Opět další kousek na znovuoživení.

Motorka koupena od TomElefant750 (Liberec XI - Růžodol I)

První dojmy - První dojmy jsem měl už dávno za sebou.Je to klasická "Dakarovka",takže přesně podle mého gusta.Navíc s "exotickým" motorem a poctivou konstrukcí.Dostatečně silná a stabilní.Navíc stroj který člověk nepotká na každém rohu a především se z ní nepadá na prdel jako z konkurence která má v názvu modelu africký kontinent :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je podle mě pro milovníky Dakarových klasik,Italského "dizajnu",pro ty co chtějí něco neobvyklého a pro ty co chtějí kultovní dvouválec Ducati v opravdovém Enduro podvozku.

Doplňky na motorce - Klasika:
Jiný výfuk,vyšší plexi,voltmetr a chystá se teploměr oleje.Místo klasických budíků replika koso RX1-sdružený palubní přístroj nebo jak bych to popsal.

Když mi byl po PM nabídnut Elefant,probudily se ve mně smíšené pocity.Na jednu stranu jsem si vybavil těžký,Italský(a tím pádem problematický) dvouvál,na druhou stranu to byl stroj který jsem si pro jeho neobvyklost vysnil ze starých katalogů a který jsem nějaký čas vlastnil a získal k němu pouto.Nakonec převážily pozitivní vjemy a rozhodl jsem se do toho jít.Tento konkrétní stroj je jistě legendou mezi návštěvníky různých Mastodont rallye,ATAvů a jiných offroad rallye,jelikož jich má vcelku dost za sebou.To se podepsalo na jeho vizáži,nicméně cena tomu odpovídala takže nebylo co řešit.Bylo jasné,že na zimu mám o zábavu postaráno...
Pokud budu konkrétnější,je to "klasická Itálie".Takže tvrdší a stabilní podvozek stavěný z kvalitních komponentů pro svou tvrdost vhodnější spíše na silnice,ale ani v terénu to není drama.Ve své třídě patří k nejlehčím a nejvýkonnějším strojům.Pohodlný posez a dostatečné brzdy,Motor je na svou kategorii parádní a neztratí se ani mezi mnohem mladší konkurencí.

Dodatek:
Dnes(29.6.2015) Slon odcestoval s novým majitelem.Kamarád mi vynadá,srdcaři nebudou chápat,ale prostě jsem nemohl jinak.Slon je po právu kultovní stroj,ale já vím že už nikdy nebudu na motorce někam dál cestovat a i když to někteří neřeší,pro mne byl ten pocit nevyužitelnosti otravný tak,že mě dohnal k prodeji.Navíc,momentálně(a kdo ví jestli někdy vůbec) není na tento můj koníček skoro žádný čas a v podstatě žádné peníze. A Slon si zaslouží zvelebení.Poslední důvod je návrat k pro mě ještě více bližší kategorii-jednoválci KLR.Potřebuju něco levného a nenáročného na občasnou pracovní projížďkou do práce...
Takže sbohem,Elefante

Pepa66
Pepa66 napsal 19.10.14 v 14:08 10b.

Ahoj Anti, dobrá volba doufám že se příští rok potkáme na srazu v ŠATOVĚ. Přeju hodně pohodovejch kilometrů v sedle, čau Pepa 66.

tramp57
tramp57 napsal 03.02.14 v 09:56

Hmm, kdo umí,ten umí. Jsi šikula, je moc pěkná.
Tak ať ti v pořádku a bez poruch dlouho slouží.

Mann
Mann napsal 14.01.14 v 21:26 10b.

Díky diskuzi ve fóru jsem se dostal až sem Jujda, jak ti Cagiva pod rukama pěkně prokoukla

Woky
Woky napsal 27.09.13 v 21:53 10b.

Hery22
Hery22 napsal 18.08.13 v 08:44

tak vidim, ze motorku jsi zachranil vypada dobre