Jawa 350/634 (1981)

Vlastník fatik
Vloženo 24.9.2012
Aktualizováno 24.9.2012

Klasická Konopnice ve verzi "chromka", jenom tlumiče jsou černý se skrytýma pružinama. Je vidět že v Jawě montovali to co jim zrovna přišlo pod ruku...

Motorku jsem koupil před třemi lety, ale pořádně jsem na ní začal jezdit až letos.
Motor je po částečné GO (výbrus, klika, ložiska, gufera), po problémech s dobíjením jsem se rozhodl pořídit 12V Vape a udělat kompletně novou elektriku. Od té doby dobíjí perfektně, a startuje na jedno, maximálně dvě kopnutí.
Na motor si nemůžu stěžovat, prostě takovej ten jawáckej traktor, kterej jede pořád.
S podvozkem je to horší, uložení kyvky už je dosti vymlácený, ložiska v kolech už mají taky něco za sebou a výplet by chtěl taky trochu podotahovat. Jenom zadní tlumiče jsou nový. To všechno se pořádně projevilo teprve až jsem motorku naložil věcma a běhěm čtyř dní objel celý Čechy (cca 1500Km). Takže v zimě se chystám na výměnu uložení kyvky, ložiska v kolech, přecentrování + vývážení kol, výměnu řetězovky, repas předních tlumičů a pokud to bude možný, tak předělání misek řízení na kuželíkový ložiska a možná taky koupení tlumiče řízení
Motorka je bez zásahů hobbybastlera, jenom přední blatník je zkrácenej, je to ale provedený pěkně, takže člověk, kterej tento typ dobře nezná si toho ani nevšimne.

mauser98

Lubos92 napsal 31.05.13 v 17:02

Pěknej stroj .

achmel6
achmel6 napsal 22.10.12 v 23:32

Super jawackej cestovatel...jen tak dál

tomas256
tomas256 napsal 04.10.12 v 09:50