Romet Ogar 200 (1986)

Vlastník Dolin
Vloženo 17.9.2012
Aktualizováno 19.3.2013

Ogara jsem vždycky ve sbírce chtěl. Sice toho Ogara 350 co je šedý a vypadá jako Pérák, ale,...tak mám nyní konečně Ogara. Je Polský a s Jawou má společné pohonové ústrojí,... tento prskolet je takový náhodný nákup. Jde konkrétně o model Ogar 200.

První dojmy - Polský pincek, po polské renovaci, co napsat? Jede když zce, upadne z něj cokoliv když já nechci a napasuje ani to co by mělo pasovat a je originál,.. Ale chytá (když se neroztláčí a tím se pak nepovoluje se zadní kolo samo od sebe.) a to se počítá. Celkově ujel už asi 1000 metrů na půdě ČR!!

Jede jak pila, jen chce doladit technicky (lanka, stupačka a podobně). Jde defakto o "pincka" v polském podání. Rám a konstrukce je nade in Poland a motor je Jawa 50. Motoryse tu v ČR, resp ČSFR po revoluci prodávali jako "kusy" v Mototechnách. Jeden takový tatík koupil tehdy a mám ho dodnes nejetý nový v krabici i s lístkem.

Romet Ogar 200 je defakto vylepšení původního modelu Romet 50 T-3 vyráběného s polským motrem v letech 1977-1981.

MUSTANGOVY-SLON
MUSTANGOVY-SLON napsal 22.05.14 v 19:19

ALE I TAK JE HEZKEJ. KLUKA PROVĚŘÍ ASI TAK STEJNĚ DOBŘE JAKO MUSTANG JINAK BY JSME TAK ŠIKOVNÍ HOŠINEBYLI

bob.cv
bob.cv napsal 22.11.13 v 19:30 10b.

Tak to jsem ještě neviděl také by jsem chtěl tu mojí ČZtu udělat.Moc jich tady nejezdilo,takže taky celkem vzácnost.

mauser98
mauser98 napsal 21.07.13 v 18:50

To jsem zahlíd z auta v Polsku nedaleko našich hranic. Myslel jsem že je to nějaký samodomo upravený Mustang s implantovanou jinou nádrží .Nevypadá to nejhůř,určitě líp než Jawa 20. Máš ho v kupě

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 24.10.12 v 16:48 10b.

Náádhera todle sem vždycky chtěl ale v ČR celkem nesehnatelný dávám 10b a hlavně ať jezdí

Hyosungmoto
Hyosungmoto napsal 25.09.12 v 05:46