TMEC Betka (2012)

Vlastník Milky_
Vloženo 16.9.2012
Aktualizováno 25.3.2013

Je to moped clasic :Vyrobeno v Číně; 50ccm ;2,6kw; 4rychlosti; 2x nosič; 17cti palcová kola;el. starter.

Motorka koupena od BRCars - Dobré

První dojmy - Vrátil jsem se o 20let zpátky. Je to sranda jak na fichtlu.

Motorku bych doporučil pro - Na každodenní dojíždění do zaměstnání popř. školy atd.

Doplňky na motorce - Přídavné přední světlo, které používám, jak u klopených, tak i u dálkových světel. Box SW 2803. Ofuky na ruce bo pod nulou už je fakt kosa na prsty.

Zakoupena jako nová v červnu 2012 pro každodenní dojíždění do práce. 20km tam a 20km zpět.Není to Betka od firmy motoscot, ale tyto mopedy tady jsou asi ve čtyřech variantách od různých čínských firem ( Tmec,Leo, Kentoya).Jediný rozdíl je ten , že betka je o 5 až 7 tisíc dražší.Ta moje je i s paprskovými koly s el. starterem a na 12V za 15900kč. Z koupě motocyklu jsem měl docela hrůzu po přečtení různých příspěvků a negativních komentářů od lidí co asi betku viděli jen z rychlíku nebo jen z obrázku.Největší problém tohoto stroje je to , že je montován a servisován v Čechách.Toto montoval naprostý lempl.Nakonec to , ale nebyl takový problém těch pár věcí dodělat.Jako kluk jsem měl mustanga což bylo potřeba poctivě udržovat.První co jsem musel dodat byly pérovky pod šrouby , dále větší podložky na dorazy řetězu protože ty původní při podřazení v kopci na dva jednoduše prolítli a spadl mi řetěz . Měl jsem sebou nářadí oprava 5 minut.Dále kontramatky na již zmíněné dorazy a na kolínko výfuku.Musel jsem probrousit kolínko sání , aby to mělo výkon , protože z fabriky je to omezené na 0,8kw.Řadicí páku jsem přihnul vadila noze na stupačce a to samé jsem musel udělat s pákou zadní brzdy. Nyní nemám s motorkou žádný problém.Jezdím na garančky , kde vymění olej nebo seřídí ventily do ničeho jiného se nepouštěj.Celkový dojem z jízdy mám jako na pionýru akorát tady překvapivě vše funguje.Startování tlačítkem je bez problémů a spotřeba je poloviční. Ješte k funkci sytiče .Když je zima dám plný sytič rozjedu se a když to po asi 300 metrech strácí výkon sytič vypnu.Nemám s tím žádné problémy. Občas vezu i slušný náklad z obi...40kg pytel cementu nebyl problém. Betka splnila mé očekávání a v mnohém i překvapia. Až bude motor potřebovat výbrus dám tam kit 72ccm.

PRODÁNO.
Koupil jsem cbf 125

pajapaja
pajapaja napsal 15.10.12 v 15:36

hledím,že ti ji zatím nikdo nepochválil,tak budu první.Jednoduchej levnej stroj na denní používání pro člověka,co si na nic nehraje,ví co chce a nebojí se vzít do ruky nářadí.Díly za pakatel,spotřeba srandovní.
Tak ať slouží