stratos_r1250gs

ČZ 175/487 (1983)

Vlastník cervik_cz
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 10.2.2014

Motorka na pohodové ježdění s dostatkem výkonu.

MZ ETZ 150: Radějí českou produkci.
Jawa 350/638: Těžká, žravá, vysoká.

První dojmy - Chvíli trvalo, než jsem si zvykl na díru mezi jedničkou a dvojkou, hranatou nádrž, která mě prvních pár kilometrů tlačila do stehen. Překvapila mě taky zadní brzda, která jde bez potíží do smyku. Také jsem se při první jízdě divil hlučnosti převodovky.

Doplňky na motorce - Kufr

Než jsem získal řídičák A do 25kW, přemýšlel jsem, jaký stroj zvolit po MJ Dandy 50. Jawka 350 mi přišla příliš velká a žravá, čínu z přesvědčení nechci, takže na výběr zbývala ČZ 175, 250/471, MZ 150/250 a levnější japonci. Po projití inzerátů a nějaké té prohlídce bylo jasno - číza byla poblíž, za dobrou cenu a vůbec, nějak mi padla do oka, takže k večeru jsem s ní už frčel domů. Jako bonus mi zůstala RZ, která se od první registrace nezměnila.

Jedná se o první ročník produkce, který se vyznačuje určitými odlišnostmi, jako je kulatá zadní lampa nebo pevné přední stupačky.

Přes zimu jsem ji připravil na sezónu: výměna kuliček v krku řízení, oprava počítadla kilometrů, výměna baterie, výměna palivových hadiček, čištění nádrže, kontrola všech spojů, doladění elektroinstalace, výměna plynového lanka a drobných gumových dílů, montáž nosiče. Pak už zbývalo jen naleštit a jezdit.

Zatím nejdelší výlet byl na Melechovský okruh a přes Jižní moravu a kousek Rakouska domů. Ukázalo se, že jsem vybral dobře. Výkon dostačující, oproti Dandy pohodlný posaz a podstatně méně vibrací i hluku. Pokud někdo hledá motorku "za pár korun" a má alespoň trochu vztah k české produkci, můžu jen doporučit.

LubošVsetečka
LubošVsetečka napsal 07.06.14 v 22:36

Ahoj.
blahopřeji motorka moc pěkná vlastníme taktéž stejné moto v černé barvě na OR placených dokladech,ale já zarputilý pařezák neustále váhám jestli pařez nebo ČZeta panelka apd.,každopádně 10b.Blahopřeji.

Lubos92
Lubos92 napsal 04.02.14 v 15:17

Pěkná .

Unblock
Unblock napsal 28.04.13 v 13:13 10b.

Ať spouží ..