BMW F 650 (1996)

Vlastník Asmo
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 5.10.2012

Moje první "velká" motorka a jsem moc spokojený. Mám pocit, že byla dělaná přímo na mě!

K tomuto funduru jsem se dostal poněkud krkolomně, cestou trnitou i necestou. Ještě před rokem bych si nepomyslel, že budu mít něco takového doma. O motorkách jsem vždycky snil, ale vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, ženu na mateřské, bydlíme ve starším rodinném domě, nepřipadalo v úvahu, že se nějaká ta dvoukolá milenka domu pořídí. Takže zůstalo jen u snů a nijak mi to ani nevadilo.
Před dvěma roky jsem ale začal pročítat inzerci s tím, že bych domů koupil nějakého Pionýra, nejlépe Pařeza, ve zbědovaném stavu a zkusil si ho dát do nějakého pěkného stavu. Volný čas jakžtakž mám, garáž a spostu nářadí taky, ruce taky, tak co by ne... Věděl jsem, že pořizovací cena mě nesežere a postupně si budu moct dovolit výplatu od výplaty, tisícovku k tisícovce dávat dohromady během renovace. Když jsem ale viděl ceny Pařezů před renovací a pak sebe v zrcadle, říkal jsem si, že minimálně dva faktory hrají proti: cena vraku od 10 tisíc a mých 90 kilo, za které by mě Pincek asi moc rád neměl
Čirou náhodou jsem narazil na prodej skútru Manet a začal zjišťovat vše kolem. Protože otec kdysi měl Manetova nástupce - Tatran, přišel mi nápad pořídit hezčího z těch dvou - Maneta jako celkem dobrý. Obvolával jsem, zjišťoval, hltal informace, až se objevil ON! Můj první vlastní motocykl. Slovo dalo slovo, zapřáhl jsem vozík za auto, naložil ženušku a jelo se. Po týdenním zvažování jsem ho nakonec koupil, ale kdyby mi dnes někdo nabízel to, co jsem koupil, smíchem bych si prodloužil život alespoň o pět let. Byl to zkrátka totální šrot, zadřený, prorezivělý, špinavý. Touha po prvním vlastním prckoletu byla ale tak silná, že jsem do toho šel.
Celá oprava trvala 2 roky, během nichž jsem poznal spoustu nových lidí, získal spoustu zkušeností a strašně moc se toho naučil. Nešlo vše ale úplně hladce, komplikace byly na denním pořádku, při shánění dílů jsem byl nucen koupit i celého rozebraného Tatrana. Nicméně Manet po dvou letech prošel STK a jezdil. Tedy jen občas. Trápila ho spousta dětských nemocí jak z výroby, tak z opravy. Pořád bylo třeba nastavovat zapalování, karburátor, dlouho trvalo, než se povedlo vše nastavit tak, abych ho opět nemusel tlačit 6km domů.
Jenže tou dobou už můj pohár trpělivosti přetekl a rozhodl jsem se, že Manet "pude". To už se ale v garáži začínal pomalinku strojit i Tatran (ten, co jsem ho koupil kvůli dílům, šel na renovaci taktéž ). A tak přišla varianta, že prodám oba skútříky a za utržené peníze koupím pořádnou motorku.
Proto, že mám rád značku BMW a další motorka u mě doma měl být youngtimer, začal jsem se poohlížet po modelech R45 / 65 a nebo K75 / 100. "eR"ek u nás na prodej moc není, tak jsem začal preferovat "cihlu" - K75 nebo K100.
Jenomže do toho mi kamarád seřizoval Maneta a při jeho návštěvě mi zapůjčil svůj Transalp - a bylo zde další dilema - cihlu nebo enduro...?
V inzerci jsem pak objevil (dle fotek) pěknou F650, cena byla rozumná, Manet prodaný, tak jsem se rozhodl, že na ni mrknu. Polovinu pořizovací ceny jsem měl z Maneta, druhou půlku jsem si půjčil s tím, že po prodeji Tatrana ji vrátím a jelo se.
Nebyl jsem pevně rozhodnutý, že enduro vezmu, uvažoval jsem tak, že pokud se mi nebude líbit, vykašlu se na nákup teď na podzim, doskládám Tatrana, prodám ho a motorku koupím až na jaře.
Jenomže ta F650 byla láska na první pohled, srdce mi bušilo jako poprvé a já netrpělivě čekal na verdikt svého zkušeného kamaráda, který se jel podívat se mnou... Nemá cenu nic napínat F650 mám doma třetí den a je to pocit jako s novou ženskou! A obrovská výhoda je v tom, že tu svoji první báječnou ženu jsem si k ní mohl nechat!

Grisoroad
Grisoroad napsal 11.10.12 v 10:20 10b.

Pěkně se to čte, snad taky něco poskládám :)

Asmo
Asmo napsal 27.09.12 v 13:27

Díky moc!
On ten můj cíl byl spíš v podobě BMW K75, ale myslím, že jsem rozhodně neudělal špatně. Na youngtimera jednou taky dojde, teď si však užívám svobody na endurku

Dovi
Dovi napsal 27.09.12 v 10:35

P.S.
Měl jsem nástupce (malý GS Báwo F650GS) a taky vím, jaký krásný je to krásný pocit po přesednutí na pořádnou mašinu z těch všech fichtlů a podobných maloobjemových dvoutaktů z dob našeho mládí...

Dovi
Dovi napsal 27.09.12 v 10:31

10 bodů hlavně za upřímnost a vytrvalost... A vůbec, líbí se mi takovýto přístup, kdy si člověk musí něco odříct, má pevnou vůli a vytrvá na cestě za svým cílem

čurdaracer
čurdaracer napsal 15.09.12 v 08:39