Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

HotRod dragstrip contest vol.6

Vloženo: 22.11.2019, Uskutečněno: 11.06.2016, Stav tachometru: 1000 km, Zhlédnuto: 18x

Rok se s rokem sešel a nastal čas odčinit loňský debakl na dráze v Žihly. Za uplynulý rok jsem s motorkou najezdil asi 1000km a tak byla již rámcově prověřená. Pro jistotu jsem si vzal před závodem pár dní dovolené, aby bylo vše, jak má být. V pátek dopoledne jsem nakopl Jawu a vyrazil do místa dění. Stan jsem si tam byl postavit již den předem. Večer dorazila většina přátel, ale pokud jde konzumaci alkoholu je dobré držet se den před závodem trochu při zdi. V sázce je mnoho. Druhý den dopoledne bylo hezky, počasí slibovalo rekordní účast. Vše by bylo super kdyby se tam z čista jasna neobjevil pitomec na kafáči a neposlal to mezi lidi. Díky bohu srazil jen dva lidi a dvě odstavené motorky. Společně s několika duchapřítomnými jsme poskytovali první pomoc. Start závodu se odložil o hodinu protože zasahovali všechny složky IZS. Zmiňovaný nešťastník letěl do špitálu vrtulníkem. Teď již nestálo závodu nic v cestě. Na startu jsme sešli mimo zahraničních strojů také 3 Jawy 500 OHC. Seznámil jsem se Jejich jezdci, kteří šíří slávu těchto strojů po světě již řádku let. Rozjížďka se mi povedla Vyprášil jsem litrovýho čtyřválcovýho Ariela jako nic . V bodovaných jízdách jsem měl ale problémy přeřadit z jedničky dvojku a potýkal jsem se převodovkou plnou neutrálů. Věnec za třetí místo mi unikl o 2 setiny vteřiny což není moc, když uvážíme, že jde o součet časů ze tří jízd. Skončil jsem čtvrtý. Smutný jsem z toho nebyl. Před rokem jsem tu byl s Půllitrem, který moc nejede, letos měli diváci možnost vidět OHCčko který jede jako z praku

strakon (542) napsal 23.11.2019 v 10:00

Luxus akcička, paráda

• Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022
  • HotRod dragstrip contest vol.9

Jawa byla stavěná k tomu, aby vítězila na dráze. Tak že když dva roky po sobě berete stříbro, úplně Vás to už netěší. Před třemi lety jsem dostal od kamaráda lahev Passport whisky, řekl jsem mu tehdy, že si jí otevřeme n

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.12.2019